دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

همدان رتبه دوم صنايع دستي برتر كشور را دارا است
معاون صنايع دستي كشور:

همدان- معاون صنايع دستي ميراث فرهنگي كشور گفت: استان همدان با داشتن 150رشته فعال صنايع دستي، رتبه دوم صنايع دستي كشور را دارا است.
به گزارش ايرنا، اسفنديار حيدري‌پور در سومين نشست علمي و تخصصي پارك علم و فناوري استان همدان كه با همكاري سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري با موضوع صنايع‌دستي، فناوري و نوآوري برگزار شد، گفت: استان همدان از غني ترين استان هاي كشور در زمينه توليد صنايع دستي و ميراث فرهنگي كشور است ،به همين دليل پس از استان اصفهان بهترين استان در اين حوزه شناخته مي شود.
وي اظهار داشت: توجه به حوزه صنايع دستي در اين استان نه تنها موجب ايجاد اشتغال پايدار براي جوانان مي شود بلكه جذب گردشگران داخلي و خارجي را نيز به دنبال خواهد داشت.
وي با بيان اينكه ايران جز سه كشور برتر جهان در توليد صنايع دستي است، اضافه كرد:اين صنعت در كشور ما هيچگاه دچار ركود وسكون نشده و همواره در حال پيشرفت است.
وي گفت: باور نكردن توانمندي ها در اين حوزه از مشكلات اصلي اين صنعت است زيرا بيشتر افراد با مقوله اجتماعي و فرهنگي به اين هنر بزرگ نگاه مي كنند و نگاه اقتصادي به اين حوزه در حال كمرنگ شدن است.
وي ادامه داد:صنايع دستي همواره يك رويكرد اقتصادي و اجتماعي داشته است ، زيرا مي تواند عامل ايجاد اشتغال با كمترين هزينه و امكانات به خصوص در مناطق كمتر توسعه يافته باشد.
وي افزود: در دولت هاي نهم و دهم توجه ويژه اي به هنرمندان شده است كه مي توان به ايجاد بيمه هنرمندان كه پشتوانه بسيار خوبي براي اين قشر است، اشاره كرد.
وي اضافه كرد: استان همدان قطعه اي از خاك پر افتخار ايران است كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي كارهاي بزرگي براي پيشرفت هنر در آن اجرا شده است.تاریخ خبر: 900508
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی