سه شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

امضاي يادداشت تفاهم سه جانبه در حوزه صادرات

امضاي يادداشت تفاهم سه جانبه در حوزه صادرات
تهران - تفاهمنامه همكاري سه جانبه ميان صندوق ضمانت صادرات ايران ، بيمه ايران و بانك توسعه صادرات ايران با هدف توسعه صادرات و افزايش تعاملات اين سه مجموعه به امضا رسيد .
به گزارش ايرنا از صندوق ضمانت صادرات ايران ، اين يادداشت تفاهم همكاري سه جانبه به امضاي كاظم دوست حسيني مدير عامل صندوق ضمانت صادرات ايران ، جواد سهاميان مقدم مدير عامل بيمه ايران و بهمن وكيلي مدير عامل بانك توسعه صادرات رسيد.
در اين تفاهمنامه طرفين توافق كردند: در جهت رشد ،توسعه و ايجاد ظرفيتهاي بيشتر و به منظور تحقق رسالت و اهداف هر سه نهاد، طرفها همكاري خود را در بخشها و موضوعات بيمه اتكايي ، استفاده از شبكه نمايندگيهاي خود براي تشريح خدمات تخصصي و اطلاع رساني متقابل، و تهيه محصولات تلفيقي به صادركنندگان افزايش دهند .
همچنين جهت راهبري و نظارت بر اين تفاهمنامه و جمع بندي نتايج و هماهنگي لازم تمهيدات لازم اتخاذ گرديد .
دوست حسيني در حاشيه آيين امضاء اين يادداشت تفاهم گفت: دسترسي سهل و بهينه به اطلاعات تخصصي در زمينه تامين مالي پروژه هاي صادراتي و پوشش ريسكهاي سياسي و تجاري موجود در امر صادرات از موضوعاتي است كه متاسفانه از سوي بسياري از صادر كنندگان و تجار ايران مغفول مانده است.
وي افزود : بنابراين توجه به شبكه گسترده خدمات رساني و دفاتر و نمايندگي هاي بيمه ايران در سراسر كشور و شعب بانك توسعه صادرات در مراكز استانها يكي از راهبردهاي اطلاع رساني مناسب به مشتريان از طريق همين دفاتر و شعب در سراسر كشور است.
دوست حسيني گفت كه صندوق ضمانت صادرات ايران ، در سالهاي اخير در تعامل با بخش خصوصي نسبت به صدور پروانه كارگزاري براي حدود 30 شركت، و يا اتحاديه يا انجمنهاي صادراتي به عنوان كارگزار رسمي صندوق جهت فعاليت در استانها در زمينه اطلاع رساني و بازاريابي محصولات و خدمات صندوق نيز اقدام نموده است.
مديرعامل صندوق ضمانت صادرات در ادامه افزود: ارائه بسته كامل حمايتي شامل تامين مالي توسط بانك، ارائه پوشش هاي بيمه اعتبار صادراتي توسط صندوق و پوششهاي بيمه تجاري از قبيل مسئوليت، حمل و نقل، حوادث و غيره توسط بيمه ايران در يك مجموعه واحد و هم افزايي توان مالي و دانش اعتبار سنجي مشتريان يكي از اهداف مهم انعقاد اين يادداشت تفاهم است.
وي ابراز اميدواري كرد با نزديك تر شدن اين مجموعه ها كشور شاهد ارائه خدمات بهتر به جامعه تجار و صادر كنندگان كشور باشد.


تاریخ خبر: 900519
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی