شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

مسابقه طراحي بسته بندي با رويكرد صادرات برگزار مي شود

مسابقه طراحي بسته بندي با رويكرد صادرات برگزار مي شود
از ابتداي آذرامسال به مدت يك ماه ؛
تهران - مديركل دفتر امور بنگاه هاي سازمان توسعه تجارت ايران از برگزاري مسابقه طراحي بسته بندي با رويكرد صادرات از اول آذر تا اول دي ماه امسال در اين سازمان خبر داد.
به گزارش ايرنا از سازمان توسعه تجارت ايران ، گيتي توانا اظهارداشت : اين مسابقه در راستاي افزايش توان رقابتي كالاهاي ايراني در بازارهاي بين المللي و نيز با هدف افزايش سطح كيفي و كمي صادرات غيرنفتي كشور برگزار مي شود.
وي ، هدف از برگزاري مسابقه طراحي بسته بندي با رويكرد صادرات را شناسايي استعدادها و قابليت هاي بالقوه و بالفعل كشور در زمينه بسته بندي با نگاه صادرات و ارزيابي و شكوفايي توانمندي هاي گرافيك و طراحي بسته بندي صادراتي ايران عنوان كرد.
توانا تصريح كرد: ايجاد و برقراري ارتباط بين پديد آورندگان آثار و متقاضيان بسته بندي در حوزه هاي مختلف، ايجاد آمادگي و زمينه سازي براي حضور در مسابقات بين المللي مشابه، ترويج و فرهنگ سازي در زمينه بسته بندي در كشور، ارتقا سطح ارزش افزوده در كالاهاي صادراتي به خصوص كالاهاي مزيت دار صادراتي از هدف هاي برگزاري اين مسابقه است .
وي با بيان اينكه نمونه بسته بندي هاي موجود در بازار براي شركت در مسابقه بايد از سه سال گذشته وارد بازار شده باشند افزود: در اين بخش اثر شركت داده شده بايد داراي مشخصات كارفرما، طراح و توليدكننده بوده و در صورت صادراتي بودن كشور مقصد نيز بايد مشخص باشد.
مدير كل دفتر امور بنگاه هاي سازمان توسعه تجارت ايران افزود: هيات داوران براي انتخاب آثار منتخب شرايط نگهداري و حفاظت از محتويات درون بسته بندي، مقاومت در برابر آسيب هاي احتمالي، راحتي استفاده، كيفيت طراحي گرافيكي بسته بندي، كيفيت توليد و چاپ، كاهش در هزينه ها و استفاده اقتصادي از مواد اوليه، ملاحظات زيست محيطي و قابليت بازيافت و نوآوري در طراحي ساختار و فرم بسته بندي را در نظر مي گيرند.


تاریخ خبر: 900523
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی