پنج شنبه ۲ اسفند ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

آلمان به اسپانيا و ايتاليا توصيه مي‌ كند ذخاير طلاي خود را بفروشند
به منظور كاهش بدهي

مادريد - حزب هاي اتحاد سوسيال دموكرات و ليبرال آلمان، اعضاي ائتلافي دولت، به اسپانيا و ايتاليا توصيه مي‌ كنند كه به منظور كاهش بدهي خود، قسمتي‌ از ذخائر طلاي خود را بفروشند و يا اينكه خصوصي سازي ها را اجرا كنند .

بنا بر گزارش ايرنا ، مايكل فوچس سخنگوي دوم حزب سوسيال دمكرات و فرانك شافلر اقتصاد دان حزب ليبرال معتقدند كه كشورهاي بدهكار بايد بودجه هاي خود را تنظيم كنند و اين كار با خصوصي سازي يا فروش ذخائر طلا صورت مي‌ گيرد و كشورها در اين امر بايد قسمتي‌ از طلاي خود را به عنوان ضمانت به بانك مركزي اروپا بسپارند.
شافلر در اين زمينه مي‌ گويد: كشورهاي حومه منطقه يورو كه مشكلات مالي‌ دارند بايد قبل از تقاضاي كمك مالي‌ اروپا ، دارايي هاي خود را صرف پرداخت بدهي كنند.
در حال حاضر ذخائر اسپانيا به سختي به يك درصد توليدات ناخالص داخلي‌ مي‌ رسد. در اين مورد بر اساس گزارش بانك اسپانيا ، اين ارگان داراي 1/9 ميليون شمش طلا ، معادل با 11 ميليارد و 150 ميليون يورو مي‌ باشد .
بانك اسپانيا مي‌ گويد كه اسپانيا به منظور ورود به يورو ، ذخائر طلاي خود را در بين سال هاي 2005 و 2007 ميلادي فروخته است .
چندين كارشناس از دو حزب مذكور آلماني اشاره كرده ا‌ند كه ايتاليا چهارمين كشور دارنده ذخائر طلا جهان مي‌ باشد و قيمت كنوني آن نيز در بازارها در حد اكثر قرار دارد .


تاریخ خبر: 900523
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی