سه شنبه ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

توليدات ناخالص داخلي‌ اسپانيا در سه ماهه دوم سال كاهش يافت

مادريد- مركز ملي‌ آمار اسپانيا امروز اعلام كرد كه رشد توليدات ناخالص داخلي‌ اسپانيا در سه ماهه دوم سال جاري كندتر شده و در رقم 2/0 درصد قرار گرفته است كه اين رقم در مقايسه با سه ماهه اول سال 1/0 درصد كاهش داشته است
بنا بر گزارش ايرنا ، مركز آمار تصريح كرد كه ميزان رشد سالانه در همين ماه 7/0 درصد بوده در حالي‌ كه رشد سالانه سه ماهه اول سال 8/0 بود .
مركز ملي‌ آمار مي‌ افزايد كه در سه ماهه دوم سال تقاضاهاي خارجي‌، توليدات ناخالص كشور را افزايش دادند اما كمبود تقاضاهاي داخلي‌ در كشور موجب متوقف شدن رشد شده است .
سازمان ادامه مي‌ دهد كه بر اساس اين ارقام ، اقتصاد اسپانيا در سومين سه ماهه رشد ماهانه و در چهارمين رشد سالانه خود به سر مي‌ برد .
اعلام اين آمار از سوي مركز ملي‌ در حالي‌ مي‌ باشد كه بانك اسپانيا پيشتر در آخرين گزارش اقتصادي خود پيش بيني‌ كرده بود كه رشد اقتصاد اسپانيا بسيار كند خواهد بود .
بانك اسپانيا دليل اين كندي را كاهش تقاضاهاي داخلي‌ به خاطر تشديد بحران بدهي در منطقه يورو اعلام كرده بود .


تاریخ خبر: 900603
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی