شنبه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سفير ايران در اسپانيا

تحولات خاورميانه ناشي‌ از تحقير مردم و رژيم هاي وابسته است
مادريد- مرتضي صفاري نطنزي سفير ايران در اسپانيا در‌ مصاحبه اي با چندين رسانه خبري اسپانيايي ،تحولات اخير كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا را ناشي‌ از وابستگي‌ رژيم هاي ديكتاتوري به غرب و تحقير ملت هاي آن عنوان كرد .
به گزارش ايرنا ، سفير جمهوري اسلامي ايران در اين مصاحبه كه امروز پنجشنبه انجام شد ،اظهارداشت: اين تحولات در كشورهايي‌ رخ داده كه دولت هاي ديكتاتوري داشته و وابسته به آمريكا بودند .
صفاري تاكيد كرد :مردم از طرفي‌ خواستار آزادي از ديكتاتوري ها بودند و از طرف ديگر به لحاظ اقتصادي و اجتماعي در سختي بسر مي‌ بردند و بدين دليل خواست مردم در اين حركتها، بهبود اوضاع اقتصادي و آزادي از ديكتاتوري بود.
سفير ايران تصريح كرد: همچنين ميان اين حركتها و انقلاب اسلامي در ايران تشابهاتي وجود دارد و اسلام خواهي و بينش اسلامي در اين حركتها نقش آفرين بوده است.
وي در بخش ديگري از اين گفت و گو به موضوع تروريسم پرداخت و خاطرنشان كرد: همانطور كه مي‌ دانيد ، حدود يك ماه پيش در ايران يك كنفرانس بين المللي مبارزه با تروريسم برگزار شد كه در آن رهبران و سفيران كشورهاي مختلف حضور داشتند .
وي تصريح كرد :متاسفانه از نظر سياسي ,هيچ يك از رهبران اروپايي شركت نكردند و من بايد اشاره كنم كه بحث تروريسم يك بحث واقعي و جهاني‌ است و همه كشورهاي جهان بايد به صورت جدي عليه تروريسم دست به اقدام بزنند.
صفاري به گسترش حركتهاي تروريستي در عرصه جهاني اشاره و تصريح كرد: عدم برخورد جدي قدرتهاي بانفوذ با پديده تروريسم و برخوردهاي سياسي و دوگانه آنها با اين پديده شوم از دلايل گسترش تروريسم است.
وي به حمايت برخي كشورهاي اروپايي از گروهكهاي تروريستي كه عليه ملت ايران دست به اقدام مي زنند ، اشاره كرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران به عنوان قرباني تروريسم ، به طور جدي به فكر مبارزه با تروريسم است.


تاریخ خبر: 900603
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی