جمعه ۱ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سفير ايران در اسپانيا

تحولات خاورميانه ناشي‌ از تحقير مردم و رژيم هاي وابسته است
مادريد- مرتضي صفاري نطنزي سفير ايران در اسپانيا در‌ مصاحبه اي با چندين رسانه خبري اسپانيايي ،تحولات اخير كشورهاي خاورميانه و شمال آفريقا را ناشي‌ از وابستگي‌ رژيم هاي ديكتاتوري به غرب و تحقير ملت هاي آن عنوان كرد .
به گزارش ايرنا ، سفير جمهوري اسلامي ايران در اين مصاحبه كه امروز پنجشنبه انجام شد ،اظهارداشت: اين تحولات در كشورهايي‌ رخ داده كه دولت هاي ديكتاتوري داشته و وابسته به آمريكا بودند .
صفاري تاكيد كرد :مردم از طرفي‌ خواستار آزادي از ديكتاتوري ها بودند و از طرف ديگر به لحاظ اقتصادي و اجتماعي در سختي بسر مي‌ بردند و بدين دليل خواست مردم در اين حركتها، بهبود اوضاع اقتصادي و آزادي از ديكتاتوري بود.
سفير ايران تصريح كرد: همچنين ميان اين حركتها و انقلاب اسلامي در ايران تشابهاتي وجود دارد و اسلام خواهي و بينش اسلامي در اين حركتها نقش آفرين بوده است.
وي در بخش ديگري از اين گفت و گو به موضوع تروريسم پرداخت و خاطرنشان كرد: همانطور كه مي‌ دانيد ، حدود يك ماه پيش در ايران يك كنفرانس بين المللي مبارزه با تروريسم برگزار شد كه در آن رهبران و سفيران كشورهاي مختلف حضور داشتند .
وي تصريح كرد :متاسفانه از نظر سياسي ,هيچ يك از رهبران اروپايي شركت نكردند و من بايد اشاره كنم كه بحث تروريسم يك بحث واقعي و جهاني‌ است و همه كشورهاي جهان بايد به صورت جدي عليه تروريسم دست به اقدام بزنند.
صفاري به گسترش حركتهاي تروريستي در عرصه جهاني اشاره و تصريح كرد: عدم برخورد جدي قدرتهاي بانفوذ با پديده تروريسم و برخوردهاي سياسي و دوگانه آنها با اين پديده شوم از دلايل گسترش تروريسم است.
وي به حمايت برخي كشورهاي اروپايي از گروهكهاي تروريستي كه عليه ملت ايران دست به اقدام مي زنند ، اشاره كرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران به عنوان قرباني تروريسم ، به طور جدي به فكر مبارزه با تروريسم است.


تاریخ خبر: 900603
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی