سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كارشناسان اقتصادي اسپانیا:

كارشناسان اقتصادي اسپانیا:

قيچي اصلاحات رياضتي دولت اسپانيا كند است
مادريد- كارشناسان اقتصادي اسپانيا معتقدند كه خوسه لوئيس رودريگز زاپاته رو نخست وزير اسپانيا در انجام اصلاحات اقتصادي عميق كه مانع از فروپاشي نظام مالي‌ اسپانيا شود، دير عمل كرده و اشتياق زيادي به درگير كردن خود در اين امر ندارد.
به گزارش ايرنا، كارشناسان اقتصادي كشور مي‌ گويند پس از اينكه تنها بانك مركزي اروپا توانست به نوسانات بازارها تعادل بخشد و اقتصاد اسپانيا را از افتادن در پرتگاه نجات دهد، دولت اسپانيا فقط با بسته كوچكي از اصلاحات به سراغ اقتصاد خود رفته است.
آنها مي‌ گويند: اين عكس العمل اسپانيا فاصله بسياري با عملكرد ايتاليا، ديگر كشور مشكل دار اروپايي و يا حتي پرتغال با اصلاحات سخت و درد آور اين كشور دارد.
شنبه گذشته دولت اسپانيا تصميم گرفت كه ماليات بر درآمد شركتها را افزايش دهد؛ هزينه داروسازي را كاهش داده و به طور موقت و تا پايان سال جاري ميلادي ماليات خريد خانه هاي نوساز را از هشت به چهار درصد كاهش دهد.
كارشناسان مي‌ گويند در حالي‌ كه سيلويو برلوسكني رييس جمهوري ايتاليا تصميم گرفته است كه به منظور كاهش هزينه ها، ايالت ها و بخش هاي كوچك كمتر از 300 هزار نفر جمعيت را كاهش و ادغام ببخشد، دولت اسپانيا به نظر مي‌رسد كه قصد طي‌ كردن اين راهها را در زمان قبل از انتخابات زودهنگام ماه نوامبر ندارد.
اقتصاد دانان مي‌ گويند كه قلب برلوسكني به منظور خالي‌ كردن جيب ايتاليايي ها به درد آمده است اما دست او در انجام اين اقدام نلرزيد.
آنها ادامه مي‌ دهند كه ايتاليا با اين امر در يك ركورد زماني‌ قادر به صرفه جويي 45 ميليارد و 500 ميليون يورويي تا سال 2013 ميلادي خواهد بود.
تحليلگران اقتصادي بر اين باورند كه پرتغال نمونه بسيار خوبي از انجام اصلاحات رياضتي است و معتقدند؛ بهتر است كه اصلاحات قبل از اينكه دير شود انجام گيرند.


تاریخ خبر: 13900603
همایش فرصت ها در بخش های صنعتی در ایران به میزبانی اکستندا- مهر 1401
دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401
مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا و جایگاه اسپانیا- شهریور 1401
دیدار آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا از نمایشگاه دائمیIHIT -مرداد 1401
روابط اقتصادی و تجاری کشورهای پیرامونی ایران با اسپانیا- مرداد 1401
آرشیو
 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی