دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فروش اسپانيا به اتحاديه اروپا بيشتر از وارداتش شد

مادريد- بحران اقتصادي اسپانيا اين كشور را وادار كرده كه گامي‌ به سوي فرمول توليد متعادل تر بردارد كه منجر به فروش بيشتر محصولات كشور به اتحاديه اروپا شده است .
بنا بر گزارش ايرنا ، وزارت اقتصاد و دارايي مي‌ گويد :صادرات كالا كه پيش از آخرين ركود اقتصادي در حال رشد بود ، از سال 2010 ميلادي افزايش چشمگيري داشته است و در بين ماه هاي ژانويه و ژوئن سال جاري ، اقتصاد اسپانيا براي اولين بار مازاد فروش بازرگاني به اتحاديه اروپا در يك شش ماهه را داشته است .
بر اساس اين گزارش ,در شش ماهه دوم سال گذشته اقتصاد اسپانيا همچنين مازاد فروش كالا به كشورهاي سازمان همكاري و توسعه اقتصادي داشته است .
در اين رابطه تراز بازرگاني بدين دليل بهبود يافته كه تضعيف مصرف داخلي‌ موجب كاهش واردات شده است و از سوي ديگر صادرات افزايش يافته است.
در اولين شش ماهه اول سال جاري ، حجم صادرات خارجي اسپانيا 106 ميليون و 363 هزار يورو بوده كه 5/18 درصد نسبت به همين زمان در سال گذشته افزايش يافته است. اين در حالي‌ است كه ميزان خريد كشور در يك سال 130 ميليون و 430 هزار يورو بوده كه در ميزان سالانه نسبت به سال گذشته 4/12 درصد افزايش داشته است .
كارشناسان اقتصادي در اين مورد مي‌ گويند كه تا بحال سناريويي از حجم صادرات فراوان همراه با واردات متوقف شده نديده اند و معتقدند كه مشكل اسپانيا كندي چرخ اقتصادي كشور و خطر ركود اقتصادي جديد مي‌ باشد .
كارشناسان مي‌ افزايند كه سلامتي‌ صادرات خارجي‌ اسپانيا بستگي به رشد اقتصادي كشور هاي مهم خريدار كالا هاي اسپانيا دارد و هشدار مي‌ دهند كه نگهداشتن رشد صادراتي دو رقمي‌ در زماني‌ كه اقتصاد كشور ها كند مي‌ شود ، بسيار دشوار مي‌ باشد .


تاریخ خبر: 900613
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی