سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فروش اسپانيا به اتحاديه اروپا بيشتر از وارداتش شد

مادريد- بحران اقتصادي اسپانيا اين كشور را وادار كرده كه گامي‌ به سوي فرمول توليد متعادل تر بردارد كه منجر به فروش بيشتر محصولات كشور به اتحاديه اروپا شده است .
بنا بر گزارش ايرنا ، وزارت اقتصاد و دارايي مي‌ گويد :صادرات كالا كه پيش از آخرين ركود اقتصادي در حال رشد بود ، از سال 2010 ميلادي افزايش چشمگيري داشته است و در بين ماه هاي ژانويه و ژوئن سال جاري ، اقتصاد اسپانيا براي اولين بار مازاد فروش بازرگاني به اتحاديه اروپا در يك شش ماهه را داشته است .
بر اساس اين گزارش ,در شش ماهه دوم سال گذشته اقتصاد اسپانيا همچنين مازاد فروش كالا به كشورهاي سازمان همكاري و توسعه اقتصادي داشته است .
در اين رابطه تراز بازرگاني بدين دليل بهبود يافته كه تضعيف مصرف داخلي‌ موجب كاهش واردات شده است و از سوي ديگر صادرات افزايش يافته است.
در اولين شش ماهه اول سال جاري ، حجم صادرات خارجي اسپانيا 106 ميليون و 363 هزار يورو بوده كه 5/18 درصد نسبت به همين زمان در سال گذشته افزايش يافته است. اين در حالي‌ است كه ميزان خريد كشور در يك سال 130 ميليون و 430 هزار يورو بوده كه در ميزان سالانه نسبت به سال گذشته 4/12 درصد افزايش داشته است .
كارشناسان اقتصادي در اين مورد مي‌ گويند كه تا بحال سناريويي از حجم صادرات فراوان همراه با واردات متوقف شده نديده اند و معتقدند كه مشكل اسپانيا كندي چرخ اقتصادي كشور و خطر ركود اقتصادي جديد مي‌ باشد .
كارشناسان مي‌ افزايند كه سلامتي‌ صادرات خارجي‌ اسپانيا بستگي به رشد اقتصادي كشور هاي مهم خريدار كالا هاي اسپانيا دارد و هشدار مي‌ دهند كه نگهداشتن رشد صادراتي دو رقمي‌ در زماني‌ كه اقتصاد كشور ها كند مي‌ شود ، بسيار دشوار مي‌ باشد .


تاریخ خبر: 13900613
همایش فرصت ها در بخش های صنعتی در ایران به میزبانی اکستندا- مهر 1401
دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401
مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا و جایگاه اسپانیا- شهریور 1401
دیدار آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا از نمایشگاه دائمیIHIT -مرداد 1401
روابط اقتصادی و تجاری کشورهای پیرامونی ایران با اسپانیا- مرداد 1401
آرشیو
 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی