سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فروش اسپانيا به اتحاديه اروپا بيشتر از وارداتش شد

مادريد- بحران اقتصادي اسپانيا اين كشور را وادار كرده كه گامي‌ به سوي فرمول توليد متعادل تر بردارد كه منجر به فروش بيشتر محصولات كشور به اتحاديه اروپا شده است .
بنا بر گزارش ايرنا ، وزارت اقتصاد و دارايي مي‌ گويد :صادرات كالا كه پيش از آخرين ركود اقتصادي در حال رشد بود ، از سال 2010 ميلادي افزايش چشمگيري داشته است و در بين ماه هاي ژانويه و ژوئن سال جاري ، اقتصاد اسپانيا براي اولين بار مازاد فروش بازرگاني به اتحاديه اروپا در يك شش ماهه را داشته است .
بر اساس اين گزارش ,در شش ماهه دوم سال گذشته اقتصاد اسپانيا همچنين مازاد فروش كالا به كشورهاي سازمان همكاري و توسعه اقتصادي داشته است .
در اين رابطه تراز بازرگاني بدين دليل بهبود يافته كه تضعيف مصرف داخلي‌ موجب كاهش واردات شده است و از سوي ديگر صادرات افزايش يافته است.
در اولين شش ماهه اول سال جاري ، حجم صادرات خارجي اسپانيا 106 ميليون و 363 هزار يورو بوده كه 5/18 درصد نسبت به همين زمان در سال گذشته افزايش يافته است. اين در حالي‌ است كه ميزان خريد كشور در يك سال 130 ميليون و 430 هزار يورو بوده كه در ميزان سالانه نسبت به سال گذشته 4/12 درصد افزايش داشته است .
كارشناسان اقتصادي در اين مورد مي‌ گويند كه تا بحال سناريويي از حجم صادرات فراوان همراه با واردات متوقف شده نديده اند و معتقدند كه مشكل اسپانيا كندي چرخ اقتصادي كشور و خطر ركود اقتصادي جديد مي‌ باشد .
كارشناسان مي‌ افزايند كه سلامتي‌ صادرات خارجي‌ اسپانيا بستگي به رشد اقتصادي كشور هاي مهم خريدار كالا هاي اسپانيا دارد و هشدار مي‌ دهند كه نگهداشتن رشد صادراتي دو رقمي‌ در زماني‌ كه اقتصاد كشور ها كند مي‌ شود ، بسيار دشوار مي‌ باشد .


تاریخ خبر: 900613
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی