دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كسري بودجه دولت اسپانيا 8/11 درصد كاهش يافت

كسري بودجه دولت اسپانيا 8/11 درصد كاهش يافت

مادريد- در حاليكه وزارت اقتصاد و دارايي اسپانيا روز پنجشنبه اعلام كرد كه كسري بودجه دولت تا ماه ژوييه سال جاري نسبت به سال گذشته 8/11 درصد كاهش يافته است، اما اين كشور همچنان با افزون بر 22ميليارد يورو بدهي رو به رو مي باشد .
به گزارش ايرنا ، اين وزارتخانه در همين حال تصريح كرد كه در پايان هفت ماهه سالجاري كسري بودجه 22 ميليارد و 746 ميليون يورو معادل با 09/2 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ كشور بود.
ميزان كسري بودجه در ششمين ماه امسال 24 ميليارد و 132 ميليون يورو معادل 21/2 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ بود .
اين گزارش در حالي‌ اعلام مي‌ شود كه دو حزب سوسياليست و مردم اسپانيا در پروسه اصلاحات براي محدود كردن بدهي هاي دولتي و كسري بودجه مي‌ باشند و تلاش دارند كه سقف بدهي ها را بر اساس قانون اساسي‌ تعيين كنند
گزارش وزارت اقتصاد و دارايي اسپانيا حاكي از آن است كه دولت در هفت ماهه امسال 67 ميليارد و چهار هزار يورو درآمد و 89 ميليارد يورو خرج داشته است .
بر اساس محاسبات انجام شده دولت 20 ميليارد و 610 ميليون يورو حساب منفي‌ دارد اين در حالي‌است كه اسپانيا در سال گذشته در هفت ماه سال، 29 ميليارد و 681 ميليون يورو حساب منفي‌ داشت .
وزارتخانه مذكور در همين حال خاطر نشان كرد :به رغم اينكه درآمدهاي حاصله از محل ماليات ها در سالجاري كمتر بودند اما دولت موفق شده كه كسري بودجه خود را كاهش دهد .
در اين رابطه ماليات هاي مستقيم تا ماه ژوييه 50 ميليارد و 760 ميليون يورو (2/0 درصد كمتر نسبت به سال گذشته ) و ماليات هاي غير مستقيم با افزايشي دو درصدي به 45 ميليارد و 929 ميليون يورو رسيد.


تاریخ خبر: 900613
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی