پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كسري بودجه دولت اسپانيا 8/11 درصد كاهش يافت

كسري بودجه دولت اسپانيا 8/11 درصد كاهش يافت

مادريد- در حاليكه وزارت اقتصاد و دارايي اسپانيا روز پنجشنبه اعلام كرد كه كسري بودجه دولت تا ماه ژوييه سال جاري نسبت به سال گذشته 8/11 درصد كاهش يافته است، اما اين كشور همچنان با افزون بر 22ميليارد يورو بدهي رو به رو مي باشد .
به گزارش ايرنا ، اين وزارتخانه در همين حال تصريح كرد كه در پايان هفت ماهه سالجاري كسري بودجه 22 ميليارد و 746 ميليون يورو معادل با 09/2 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ كشور بود.
ميزان كسري بودجه در ششمين ماه امسال 24 ميليارد و 132 ميليون يورو معادل 21/2 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ بود .
اين گزارش در حالي‌ اعلام مي‌ شود كه دو حزب سوسياليست و مردم اسپانيا در پروسه اصلاحات براي محدود كردن بدهي هاي دولتي و كسري بودجه مي‌ باشند و تلاش دارند كه سقف بدهي ها را بر اساس قانون اساسي‌ تعيين كنند
گزارش وزارت اقتصاد و دارايي اسپانيا حاكي از آن است كه دولت در هفت ماهه امسال 67 ميليارد و چهار هزار يورو درآمد و 89 ميليارد يورو خرج داشته است .
بر اساس محاسبات انجام شده دولت 20 ميليارد و 610 ميليون يورو حساب منفي‌ دارد اين در حالي‌است كه اسپانيا در سال گذشته در هفت ماه سال، 29 ميليارد و 681 ميليون يورو حساب منفي‌ داشت .
وزارتخانه مذكور در همين حال خاطر نشان كرد :به رغم اينكه درآمدهاي حاصله از محل ماليات ها در سالجاري كمتر بودند اما دولت موفق شده كه كسري بودجه خود را كاهش دهد .
در اين رابطه ماليات هاي مستقيم تا ماه ژوييه 50 ميليارد و 760 ميليون يورو (2/0 درصد كمتر نسبت به سال گذشته ) و ماليات هاي غير مستقيم با افزايشي دو درصدي به 45 ميليارد و 929 ميليون يورو رسيد.


تاریخ خبر: 900613
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی