چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كسري بودجه دولت اسپانيا 8/11 درصد كاهش يافت

كسري بودجه دولت اسپانيا 8/11 درصد كاهش يافت

مادريد- در حاليكه وزارت اقتصاد و دارايي اسپانيا روز پنجشنبه اعلام كرد كه كسري بودجه دولت تا ماه ژوييه سال جاري نسبت به سال گذشته 8/11 درصد كاهش يافته است، اما اين كشور همچنان با افزون بر 22ميليارد يورو بدهي رو به رو مي باشد .
به گزارش ايرنا ، اين وزارتخانه در همين حال تصريح كرد كه در پايان هفت ماهه سالجاري كسري بودجه 22 ميليارد و 746 ميليون يورو معادل با 09/2 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ كشور بود.
ميزان كسري بودجه در ششمين ماه امسال 24 ميليارد و 132 ميليون يورو معادل 21/2 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ بود .
اين گزارش در حالي‌ اعلام مي‌ شود كه دو حزب سوسياليست و مردم اسپانيا در پروسه اصلاحات براي محدود كردن بدهي هاي دولتي و كسري بودجه مي‌ باشند و تلاش دارند كه سقف بدهي ها را بر اساس قانون اساسي‌ تعيين كنند
گزارش وزارت اقتصاد و دارايي اسپانيا حاكي از آن است كه دولت در هفت ماهه امسال 67 ميليارد و چهار هزار يورو درآمد و 89 ميليارد يورو خرج داشته است .
بر اساس محاسبات انجام شده دولت 20 ميليارد و 610 ميليون يورو حساب منفي‌ دارد اين در حالي‌است كه اسپانيا در سال گذشته در هفت ماه سال، 29 ميليارد و 681 ميليون يورو حساب منفي‌ داشت .
وزارتخانه مذكور در همين حال خاطر نشان كرد :به رغم اينكه درآمدهاي حاصله از محل ماليات ها در سالجاري كمتر بودند اما دولت موفق شده كه كسري بودجه خود را كاهش دهد .
در اين رابطه ماليات هاي مستقيم تا ماه ژوييه 50 ميليارد و 760 ميليون يورو (2/0 درصد كمتر نسبت به سال گذشته ) و ماليات هاي غير مستقيم با افزايشي دو درصدي به 45 ميليارد و 929 ميليون يورو رسيد.


تاریخ خبر: 900613
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی