چهار شنبه ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اقتصاد اسپانيا در آستانه فروپاشي است
مادريد -خوسه لوئيس رودريگز زاپاته رو نخست وزير اسپانيا - در ماه اگوست گذشته طي نشستي با نمايندگان اجتماعي و سنديكاها - اعتراف كرد كه اقتصاد اسپانيا در آستانه فروپاشي و نيازمند كمك اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول است.
بنا بر گزارش ايرنا، ايگنسيو فرناندز توشو رييس كميسيون كارگران اسپانيا كه در اين جلسه حضور داشت، در مصاحبه با شبكه تلويزيون ملي‌ اسپانيا تشريح كرد: زاپاته رو به ما گفت كه وضعيت اقتصادي كشور بسيار بد بوده و او اقتصاد را در آستانه فروپاشي و كمك گرفتن مي‌ بيند.
صندوق بين المللي پول روز گذشته اعلام كرد كه وضعيت اقتصادي اروپا وخيم مي‌ باشد و در آستانه ركود اقتصادي قرار دارد.
توشو در اين رابطه و دور از درام ارزيابي كردن وضعيت گفت: اگر ركود اقتصادي هم اتفاق نيفتد واقعيت اين است كه رشد اقتصادي اسپانيا نه به طرف بالا صعود و نه به طرف پايين سقوط مي كند، در نتيجه عواقب اين امر در نرخ بيكاري مدت زمان زيادي باقي‌ خواهد ماند.
وي با اشاره به ركود اقتصادي آرژانتين منسوب به كوراليتو كه به مردم اجازه نمي‌ داد پول خود را از بانك خارج كنند، تصريح كرد: ما بايد از تجربه كوراليتو عبرت بگيريم و ببينيم كه عواقب تلاش در نداشتن كسري بودجه چه لطمه هايي‌ وارد مي‌ كند.
توشو ادامه داد: اگر سياست اقتصادي اسپانيا از ريشه تغيير نيابد، وضعيت كشور و همچنين اقتصاد آن مي‌ توانند بدتر نيز شود.


تاریخ خبر: 900717
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی