چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بحران اقتصادي اروپا ادامه مي يابد؛
پيش بيني سرمايه گذاران اسپانيايي: نرخ بيكاري از مرز بيست درصد خواهد گذشت
مادريد - وزارت كار اسپانيا اعلام كرد سرمايه گذاران اسپانيايي پيش بيني مي كنند كه با كاهش سه دهم درصدي اشتغال در سه ماه سوم سال 2011(ژوييه تا سپتامبر) نرخ بيكاري اين كشور در ماه هاي آينده از مرز 20 درصد جمعيت فعال خواهد گذشت.
بنا بر اين گزارش سرمايه گذاران همچنين پيش بيني‌ مي‌ كنند كه آنچه روند نابودي اشتغال توصيف كرده اند بين ماه هاي آوريل و ژوئن سال آينده ميلادي (2012) يك درصد تشديد شود.
به گزارش ايرنا اين پيش بيني‌ ها درحالي صورت مي گيرد كه هفته گذشته وزارت كار اسپانيا از افزايش بيش از 50 هزار نفر به آمار بيكاران كشور پس از چهار ماه كاهش پي در پي بيكاري خبر داده بود.
اين گزارش مي افزايد‌ سرمايه گذاران بيم دارند كه بيشترين ركود اشتغال در بخش ساختمان سازي باشد و در اين زمينه در سه ماه سوم سال 9/2 درصد از موقعيت هاي كاري از بين خواهد رفت و اين كاهش در سه ماه دوم سال آينده با 5 درصد، همچنان تداوم خواهد داشت.
پيش بيني‌ ها در بخش صنعت اسپانيا نيز حاكي از آن است كه در سه ماه سوم سال جاري 8/0 درصد و در سه ماهه دوم سال آينده 7/0 درصد قراردادهاي كاري امضاء خواهند شد.
بنا بر اين گزارش در پايان سه ماهه دوم سال جاري (آوريل تا ژوئن) نرخ بيكاري اسپانيا با كاهشي اندك به رقم 89/20 درصد رسيده بود و اين امر دولت را مجبور كرد كه پيش بيني‌ هاي خود در مورد بيكاري را از 3/19 درصد به 8/19 درصد افزايش دهد.
به رغم اينكه وزارت كار اسپانيا تاكيد مي‌ كند كه افزايش بيكاري در ماه اوت (آگوست) هيچ اختلالي در ايجاد اشتغال در سال ميلادي جاري ايجاد نخواهد كرد اما خوسه مانوئل كامپا دبير دولت اين كشور در امور اقتصادي هشدار داده است كه رشد 270 درصدي در سه ماه دوم سال و كمبود جريان پول در كشور، رسيدن به هدف كاهش كسري بودجه و افزايش نرخ رشد را دشوار مي‌ سازد.


تاریخ خبر: 900717
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی