سه شنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نرخ بيكاري در اسپانيا افزايش مي يابد

مادريد - وزير كار دولت اسپانيا اعلام كرد: نرخ بيكاري در اين كشور در ماه هاي آينده افزايش خواهد يافت.
به گزارش ايرنا به نقل از منابع خبري، ماري لوز رودريگز گفت: علت افزايش نرخ بيكاري در اسپانيا به ساختار اقتصاد اين كشور بر مي گردد.
وي توضيح داد كه اقتصاد اسپانيا گردشي بوده و اين موضوع سبب مي‌ شود كه در ماه هاي سپتامبر و دسامبر - شهريور و مهر - نرخ بيكاري افزايش يابد.
وزير كار دولت اسپانيا ادعاهاي حزب مردم را در خصوص اينكه اگر به قدرت برسند، سه ميليون و 500 هزار موقعيت شغلي ايجاد مي كنند، ادعايي احمقانه و نامعقول قلمداد كرد و گفت: در موقعيت حساس كنوني نبايد مردم اسپانيا را با وعده هاي دروغين فريب داد.
رودريگز از كاهش آمار پرداخت كنندگان بيمه تامين اجتماعي در گروه آموزش و پرورش خبر داد و هشدار داد: سياست هاي حزب مردم در ايالت هايي‌ كه در آنها حكومت مي‌ كند، به لطمه زدن به مشاغل در اين گروه مي شود.
وي با اشاره به تصميم دولت ايالت كاستيا لا مانچا مبني بر كاهش بودجه اجتماعي، آموزشي و بهداشتي تصريح كرد: هنگامي كه دولتي در اين سه بخش سرمايه گذاري نكند، كيفيت رفاهي‌ شهروندان را كاهش مي‌ دهد، به همين دليل كاهش بودجه در اين سه بخش به صلاح نيست.
وزير كار دولت اسپانيا گفت: كاهش سرمايه گذاري در سياست هاي اجتماعي منجر به از دست دادن شغل و عدم استخدام كارگران مي‌ شود.
دولت ايالت كاستيا لا مانچا و سه ايالت ديگري كه حزب مردم در آن حاكم هستند، به معلمان مدارس اعلام كرده اند كه ساعت هاي كاري هفتگي آنها از 21 ساعت به 25 ساعت افزايش مي‌ يابد و آنها بايد با حقوق كمتر ساعت هاي بيشتري كار كنند.
دولت ايالت كاستيا لا مانچا تصميم گرفته است با حذف دوره هاي آموشي براي معلمان، 28 ميليون يورو و با كاهش پرسنل معلم، 111 ميليون يورو صرفه جويي كند.


تاریخ خبر: 900717
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی