دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

افزایش سالانه برق بادی در اسپانیا

افزایش سالانه برق بادی در اسپانیا
تا سال 2020 ميلادي صورت مي‌گيرد/
افزايش سالانه يك‌هزار و 400 مگاوات به ظرفيت برق بادي در اسپانيا
تهران - دولت اسپانيا در نظر دارد تا از سال 2013 ميلادي ساليانه يك‌هزار و 400 مگاوات بر ظرفيت نصب شده توليد برق از انرژي باد در اين كشور اضافه كند، اقدامي كه تا سال 2020 ادامه خواهد يافت و هزينه آن حدود 800 ميليون يورو برآورد شده است.
به گزارش گروه اقتصادي ايرنا از پايگاه خبري اي.وي.وايند هم اكنون پيشنويس اين طرح توسط دولت اسپانيا آماده شده و در آن قيمت هرمگاوات ساعت برق توليدي از انرژي بادي، 55 پوند به ازاي هر مگاوات ساعت در گرفته شده است.
همچنين در اين پيش‌نويش قيمت عمده‌فروشي هر مگاوات ساعت برق بادي 35 پوند پيش‌بيني شده و اين در حالي است كه هم اكنون قيمت تضميني آن حدود 77 پوند است.
انجمن انرژي بادي اسپانيا اعلام كرده كه با اجراي طرح جديد دولت اين كشور براي توليد برق از انرژي بادي هزاران نفر بيكار مي‌شوند چرا كه مطابق آن حدود 40 درصد از ميزان حق‌الزحمه پرداختي به دست‌اندركاران مزارع بادي كاسته شده است.
هم اكنون بخش انرژي بادي در اسپانيا 30 هزار نفر را مشغول بكار كرده و صنعت انرژي بادي در اين كشور ارزشي حدود 34 صدم مجموع توليد ناخالص داخلي آن را بخود اختصاص داده است.
از سويي ميزان درآمد اين كشور، از محل فروش فن‌آوريهاي مربوط به اين صنعت بيش از 2ميليارد يورو بوده، ضمن آنكه استفاده از انرژي بادي جهت توليد برق در اين كشور اروپايي ساليانه يك ميليارد و 500 ميليون يورو صرفه‌جويي ارزي براي اين كشور در پي دارد.
در اين ميان،‌ دولت اسپانيا در نظر دارد تا سال 2020 ميزان برق توليدي از انرژيهاي تجديدپذير در اين كشور را به سطح 35 هزار مگاوات برساند.


تاریخ خبر: 900717
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی