شنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

دولت اسپانيا: ماليات هاي مخصوص افزايش نمي‌ يابد.

مادريد- وزير اقتصاد و دارايي اسپانيا روز جمعه اعلام كرد: دولت تصميم ندارد كه به منظور تضمين تعهد خود بر كاهش بدهي تا ميزان شش درصد توليدات ناخالص داخلي، ماليات هاي مخصوص را افزايش دهد.
به گزارش ايرنا به نقل از منابع خبري، النا سالگادو افزود: به رغم اينكه دولت هاي ايالتي‌ به دليل هزينه هاي بالاي خود نتوانسته اند، بدهي دولت هاي خود را كاهش دهند، دولت مركزي تا پايان عمر خود، ماليات هاي مخصوص را در ميزان كنوني تثبيت مي‌ كند.
ماليات هاي مخصوص، به ماليات هايي‌ گفته مي‌ شوند كه دولت آنها را از فروش مشروبات، دخانيات، سوخت، برق و وسايل نقليه به دست مي‌ آورد.
دولت اسپانيا روز جمعه تصميم گرفت به منظور كاهش بدهي كشور، ماليات بر دارايي شخصي‌ را كه هشت سال قبل در زمان به دست گرفتن زمام قدرت، حذف كرده بودند را دوباره و به طور موقت براي سال جاري و آينده تصويب كند.
ماليات جديد شامل 160 هزار نفر در كشور كه درآمد آنها بيش از 700 هزار يورو در سال است، خواهد شد و در نتيجه آن يك ميليارد و 80 ميليون يورو به خزانه دولت وارد مي‌ شود.
از بيش از سه سال پيش كه بحران اقتصادي دامنگير اسپانيا شده است، دولت اين كشور ماليات افزون بر قيمت را از 16 درصد به 18 درصد در نوع معمولي (لوازم برقي، پوشاك و كفش و دخانيات) و از هفت به هشت درصد در نوع تخفيفي (تغذيه، وسايل نقليه، ساختمان سازي و تعميرات ساختماني، بليت سينما و تئاتر) افزايش داد.
دولت همچنين، 400 يورو كمك به ماليات بر درآمد را حذف كرد، ماليات پس اندازها را افزايش داد و ماليات هاي سيگار و سوخت را بالا برد.
بدهي ايالت هاي اسپانيا در شش ماه نخست سال جاري 13 ميليارد و 66 ميليون و 49 هزار يورو معادل با 20/1 درصد توليدات ناخالص داخلي‌ بود.


تاریخ خبر: 900723
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی