شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كارگاه آموزشي كارست و غارشناسي در سنگ‌هاي تبخيري برگزار مي شود.

كارگاه آموزشي كارست و غارشناسي در سنگ‌هاي تبخيري برگزار مي شود.

تهران - كارگاه آموزشي كارست و غارشناسي در سنگ‌هاي تبخيري با تاكيد بر مشكلات مهندسي و زيست محيطي با حضور اساتيدي از كشورهاي ايتاليا و اسپانيا هشت تا 13 بهمن ماه در شيراز و جزيره قشم برگزار مي‌شود.
به گزارش روابط‌ عمومي موسسه تحقيقات آب، كارست تبخيري ، تكامل غارشناسي كارست و روند و توزيع آن در جهان ، مشكلات زيست محيطي ، خطرات و مديريت مناطق كارستي و ژنزغارهاي كارستي در سنگ آهك و هيدروژئولوژي كارست محورهاي اين كارگاه است.
كارست ها داراي ريخت شناسي ويژه اي است كه روي سنگ بستر قابل انحلال تشكيل مي شود. شكل خاص كارست ها نتيجه هوا زدگي شيميايي سنگ بستر به وسيله آب اسيدي باران همراه دي اكسيد كربن است. آهك ها سنگ بستر شاخص كارست ها هستند.
اشكال مختلف توپوگرافي همراه كارست ها شامل كارست هاي سنگچالي ، چشمه هاي ناپديد شونده ، برج هاي كارستي ، چشمه هاي ظاهر شونده روي زمين و سنگ بستر شكافدار است.
اين كارگاه با همت موسسه تحقيقات آب و مركز ملي مطالعات و تحقيقات سازندهاي سخت – كارست و همچنين دفتر آموزش وزارت نيرو برگزار مي‌ شود و با بهره ‌گيري از اساتيد برجسته غارشناسي دانشگاه بولونيا ايتاليا و دانشگاه آلمريا اسپانيا در طيف گسترده‌اي اقدام به آموزش مسائل مرتبط با غار و سنگ‌ هاي كارستي و تبخيري به شركت‌ كنندگان مي‌ كند.
شركت كنندگان علاوه بر حضور در كلاس درس ، جزوات درسي كارگاه را نيز دريافت مي كند. اين كارگاه شش روزه است كه 3 روز آن جلسات درس و سخنراني و 3 روز بازديد صحرايي برگزار مي شود.


تاریخ خبر: 900723
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی