پنج شنبه ۱۶ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

كاهش نرخ برابري يورو در برابر بيشتر ارزهاي اصلي

كاهش نرخ برابري يورو در برابر بيشتر ارزهاي اصلي

تهران- نرخ برابري يورو در برابر ين ژاپن، روز شنبه پس از آنكه به رغم اعلام بانك مركزي اروپا مبني بر حمايت اين بانك از بانكهاي منطقه، رتبه اعتباري اسپانيا و ايتاليا كاهش يافت، براي ششمين هفته متوالي سقوط كرد.
به گزارش گروه اقتصادي ايرنا به نقل از پايگاه خبري بلومبرگ، در ميان تشديد احتمال وقوع اين پيش بيني كه يونان ممكن است ناگزير از پذيرش ورشكستگي كه منجر به عميق تر شدن بحران بدهي منطقه يورو مي شود ، گردد، نرخ برابري واحد پولي 17 كشور اروپايي روز شنبه در برابر بيشتر ارزهاي اصلي هم تراز خود كاهش يافت.
روز شنبه همزمان با افزايش شاخص بازارهاي سهام افزايش و پس از انتشار گزارشي مبني بر بالا رفتن سطح اشتغال در امريكا (بزرگترين اقتصاد جهان) به ميزاني بيش از آنچه پيش بيني مي شد، ارزش واحدهاي پولي داراي بازده بالاتر مانند رئال برزيل و پزو مكزيك افزايش يافت.
وزراي دارايي كشورهاي گروه 20 در روزهاي 14 و 15 اكتبر (23 و 24 مهر)، پيش از نشست ماه نوامبر (آبان) اين گروه در كانس فرانسه، با يكديگر ديدار خواهند كرد.
جان دويل استراتژيست شركت خريد و فروش ارز تمپس كانسالتينگ گفت: نرخ برابري دلار امريكا در برابر يورو روز شنبه با كمي تاخير افزايش يافت و صعود خود در برابر يورو تا پايان سال را آغاز كرد.
وي افزود: وقوع اين امر اهميتي ندارد، اين موضوع وقتي اهميت دارد كه يونان ورشكسته شود.
نرخ برابري يورو در برابر ين در هفته جاري ميلادي 5/0 درصد كاهش يافت و به 66/102 رسيد و در تاريخ چهارم اكتبر (12 مهر) نيز برابري 76/100 ين را تجربه كرد كه كمترين نرخ برابري اين ارز در مقابل ين ژاپن از ژوئن 2001 بود.
نرخ برابري يورو روز شنبه در مقابل دلار امريكا 1/0 درصد كاهش و هر يورو در برابر 3378/1 دلار معامله شد.
دلار امريكا نيز امروز در برابر ين ژاپن با 4/0 درصد كاهش به برابري 73/76 رسيد.
يورو، دلار امريكا، ين ژاپن، كرون سوئد، فرانك سوييس و دلار كانادا شش ارز اصلي برتر هستند.


تاریخ خبر: 900723
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی