جمعه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

همايش بين المللي پاركهاي فناوري فرصت مناسبي براي معرفي دستاوردهاي ايران است

اصفهان- رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان گفت: همايش بين المللي پاركهاي علم و فناوري كه آذر ماه امسال در اصفهان برگزار مي شود فرصتي مناسب براي معرفي دستاوردهاي علمي و فناوري ايران است.
به گزارش ايرنا محمود شيخ زين الدين در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه برگزاري اين دو همايش فرصتهاي بسياري براي ايران و اصفهان به همراه خواهد داشت، گفت: پانزدهمين همايش بين المللي انجمن پاركهاي علمي آسيا و همايش انجمن بين المللي پاركهاي علم و فناوري بخش آسيايي، اول تا سوم آذرماه سال جاري در اصفهان برگزار خواهد شد.
وي افزود : كشورمان پيشرفتهاي زيادي در زمينه پاركهاي علم و فناوري در چند سال گذشته داشته كه ايجاد زير ساختهاي قانوني و افزايش تعداد شركتهاي دانش بنيان مستقر در اين پاركها و مراكز رشد از جمله آنهاست.
وي تصويب قانون حمايت از شركتهاي دانش بنيان توسط مجلس شوراي اسلامي و ايجاد مركز منطقه اي توسعه پاركهاي علمي و مراكز رشد توسط يونسكو در اصفهان را از ديگر پيشرفتها دانست و افزود: براي ادامه اين شرايط لازم بود چنين همايشهايي در كشور برگزار شود.
شيخ زين الدين با اشاره به حمايت يونسكو و بانك توسعه اسلامي از برگزاري اين دو همايش در اصفهان گفت: يونسكو با شناختي كه از اصفهان و شهرك علمي و تحقيقاتي آن دارد از پشتيبانان جدي اين همايش است.
به گفته وي بانك توسعه اسلامي(
IDB) نيز علاوه بر حمايت از اين دو همايش تفاهمنامه اي با شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان در جهت توسعه اقتصاد دانش بنيان منعقد كرده است.
رييس شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان بيان داشت: سه كارگاه بين المللي نيز در اين دو همايش برگزار مي شود كه فرصتي خوب براي دريافت تجربيات در زمينه پاركهاي علم و فناوري و توسعه اقتصاد دانش بنيان است.
شيخ زين الدين با اشاره به اينكه چهاردهمين همايش انجمن پاركهاي علمي آسيا سال گذشته در استراليا برگزار شد، افزود: امسال اصفهان نقش ملي در برگزاري اين همايش را به عهده گرفته است.
وي با بيان اينكه دهمين دوره اين همايش نيز در سال 2006 در اصفهان برگزار شده بود، ادامه داد: در آن زمان حدود 20 مركز رشد در كشور فعال بود كه اكنون به 68 مركز رسيده است.


تاریخ خبر: 900725
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی