سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

سومين كنگره كشوري انجمن دندانپزشكي ايران برگزار مي شود

تهران - سومين كنگره كشوري انجمن دندانپزشكي ايران (شعبه فارس) با شعار دندانپزشكي و بهبود كيفيت زندگي 27 تا 29 مهرماه امسال در شيراز برگزار مي شود .
به گزارش ايرنا از انجمن دندان پزشكي ايران ،دبير اجرايي اين كنگره با اعلام اين خبرگفت : هدف اصلي اين كنگره ارايه تازه‌هاي علم و هنر دندانپزشكي و پيشرفت‌هاي تكنولوژيكي در علوم دندانپزشكي و ساير علوم وابسته است.
دكتر نويد ناصري افزود: در سومين كنگره كشوري انجمن دندانپزشكي ايران، مباحث مرتبط با رشته‌هاي مختلف دندانپزشكي از قبيل ترميمي، ارتودنسي، اندودانتيكس، پريودنتولوژي، ايمپلنتولوژي، جراحي فك و صورت و دندانپزشكي كودكان، راديولوژي تشخيصي در دندانپزشكي و پاتولوژي ارايه خواهد شد.
به گفته وي در اين كنگره، پانل ويژه‌اي به نام طب سنتي و كاربرد گياهان دارويي در دندانپزشكي با حضور استادان برجسته كشور در رشته گياه‌شناسي و اكولوژي عمومي و داروسازي برگزار مي‌شود.
ناصري با انتقاد از آموزش‌هاي غيراستاندارد در دندانپزشكي گفت: با توجه به اهميت اين موضوع، همزمان با اين همايش، پانل‌هاي صنفي با حضور مسولان وزارت بهداشت و اعضاي انجمن دندانپزشكي ايران برپا مي‌شود كه به موضوع آموزش‌هاي غيراستاندارد و بدون مجوز در رشته‌هاي تخصصي دندانپزشكي خواهد پرداخت.
وي اظهار داشت: در اين همايش، دو پانل صنفي با حضور مسئولان وزارت بهداشت برپا مي‌شود كه محوريت بررسي اين پانل‌ها، بررسي مشكلات فعلي رشته دانشگاهي و حرفه دندانپزشكي، پيش‌بيني دورنماي 10 ساله دندانپزشكي كشور و ارايه پيشنهادها و راهكارهاي مناسب براي مرتفع كردن پاره‌اي از مشكلات بالفعل و بالقوه دندانپزشكي كشور است.
ناصري با تاكيد بر نقش تغذيه سالم در سلامت به ويژه در كودكان يادآور شد: همزمان با اين كنگره آموزش تغذيه سالم و ترويج فرهنگ مصرف شير در كودكان و نوجوانان در قسمت نمايشگاه بهداشتي با همكاري برنامه جهاني غذاي سازمان ملل (
WFP) ارايه خواهد شد.
دبير اجرايي سومين كنگره كشوري انجمن دندانپزشكي ايران (شعبه فارس) در مورد علت انتخاب شعار اين كنگره اظهار داشت: با توجه به تاثير درمانهاي مختلف دندانپزشكي و همچنين درمانهاي پيشگيرانه دندانپزشكي در بهبود كيفيت زندگي بيماران «دندانپزشكي و بهبود كيفيت زندگي» به عنوان شعار اين كنگره انتخاب شده است.
وي ادامه داد: به دليل شعار كنگره، بيشترين تاكيد كنگره در وهله نخست، ارتقاي سطح آموزش بهداشت دهان و دندان در جامعه همراه با تقويت رويكردهاي بهداشتي و درمان‌هاي پيشگيرانه در دندانپزشكان و سپس تاكيد بر ارتقاي كيفيت درمان‌هاي لازم و متناسب با نياز بيماران به دندانپزشكان است.
ناصري يادآور شد: با هدف آگاه سازي كودكان مقطع ابتدايي از مضرات استفاده از دخانيات در اين كنگره با كمك جمعيت مبارزه با دخانيات كشور در بخش نمايشگاه بهداشتي كنگره، آموزش‌هاي لازم ارايه مي‌شود.
وي همچنين از معاينه رايگان دانش‌آموزان مقطع ابتدايي و آموزش بهداشت دهان و دندان به آنان در بخش نمايشگاه بهداشتي جنب كنگره همراه با برنامه‌هاي شاد و آموزنده با همكاري معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شيراز خبر داد.
همزمان با اين كنگره در بخش نمايشگاه بزرگ مواد و تجهيزات دندانپزشكي، تازه‌هاي مواد و تجهيزات دندانپزشكي و توانمندي‌هاي داخلي ارايه خواهد شد.


تاریخ خبر: 900728
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی