پنج شنبه ۳۱ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ايران؛ سومين مركز جراحي كاشت حلزون در جهان

تهران -دبيرعلمي دومين كنگره بين‌المللي كاشت حلزون شنوايي گفت : سومين مركز عمل جراحي كاشت حلزون در جهان در ايران است و در سالهاي اخير بيش از 4000 هزار كاشت حلزون در ايران انجام شده است .
به گزارش ايرنا ،‌ دكتر احمد دانشي در حاشيه دومين كنگره بين‌المللي كاشت حلزون شنوايي و علوم وابسته در جمع خبرنگاران افزود : هم اكنون حدود 10 مركز در ايران عمل كاشت حلزون شنوايي را انجام مي‌دهند كه اين مراكز در بيمارستان‌هاي اميراعلم و حضرت رسول(ص) دانشگاه علوم پزشكي تهران ، بيمارستان بقيه‌الله‌الاعظم سپاه و بيمارستان لقمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي قرار دارند.
وي به شهرستانها نيز اشاره كرد و گفت :بيمارستان خليل دانشگاه شيراز و بيمارستان‌هايي در تبريز و اصفهان و در آينده نيز در يزد و اهواز عمل كاشت حلزون انجام خواهد شد.
دانشي خاطر نشان كرد : جراحي كاشت حلزون شنوايي در سن پنج سالگي يه بالا چندان براي بيماران نمي تواند موثر باشد و در ايران بسياري از بيماران به علت محدود بودن تعداد پروتز شانس تحت عمل جراحي قرار گرفتن را از دست مي‌دهند.
دبير علمي دومين كنگره بين المللي كاشت حلزون اظهار داشت :بودجه30 ميليون دلاري خريد پروتز كاشت حلزون كه رييس جمهوري در نظر گرفته بود هنز تخصيص نيافته است و اگر اين بودجه تامين شود ديگر هيچ بيماري در نوبت عمل جراحي كاشت حلزون نمي ماند.
وي با بيان اينكه كمبود پروتز در كشور اشاره كرد و گفت : به دليل اينكه پروتر هزينه زيادي دارد و اين پروتز ها از كشورهاي ديگر وارد مي شود و كمبود پروتزها تعداد عمل جراحي كاشت حلزون محدود است.
رييس كميته كاشت حلزون شنوايي كشوري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي افزود :كيفيت شنوايي پس از انجام عمل كاشت حلزون به حالت طبيعي نزذيك است و با گذشت زمان نيز كيفيت صداها بهتر مي شود .
دانشي گفت : در اين كنگره حدود 40 سخنران از كشورهايي مانند آمريكا، بلژيك، اتريش، تركيه، مصر، اردن، اسپانيا، آلمان و فرانسه در اين رويداد علمي حضور دارند.


تاریخ خبر: 900728
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی