یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ظرفیت تولید فولاد در ایران
مديرعامل شركت ملي فولاد ايران:
ظرفيت بخش خصوصي در توليد فولاد پنج برابر مي شود.
تهران - مدير عامل شركت ملي فولاد ايران گفت: با واگذاري هشت طرح فولاد استاني ظرفيت بخش خصوصي در توليد فولاد پنج برابر مي شود.
به گزارش ايرنا از وزارت صنعت،معدن و تجارت، اسرافيل احمديه با بيان اينكه در سال گذشته چهار طرح از طرح‌هاي هشت گانه فولاد استاني به مزايده گذاشته شد، بيان كرد: در سال 1389 يكي از اين طرح‌ها به نام طرح فولاد بافق به بخش خصوصي واگذار شد و اميد است بخش خصوصي بتواند در بقيه طرح‌ها نيز ورود پيدا كند.
وي گفت: اگر بانك‌هاي دولتي و خصوصي نيز براي خريد طرح‌هاي فولاد استاني تمايلي نشان دهند، چنانچه منعي از نظر قانوني نداشته باشند، اين امكان برايشان فراهم است، شركت ملي فولاد هم آمادگي دارد طبق قوانين و مقررات اين طرح‌ها را واگذار كند.
احمديه ميزان سرمايه‌گذاري هر يك از طرح‌هاي فولادي را بيش از 400 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: تاكنون بيش از 1300 ميليارد تومان براي اين طرح‌ها سرمايه‌گذاري شده كه از محل منابع داخلي سازمان گسترش و نوسازي معادن و صنايع معدني( ايميدرو) و همچنين فروش اوراق مشاركت بوده است.
وي افزود: از هشت طرح فولاد استاني، بخش احياي مستقيم چهار طرح به روش احياي مستقيم ايراني (پرد) در حال اجراست و سعي شده تا بيشتر از توليدات داخلي در اين طرح ها استفاده شود.
وي با تاكيد بر امكان ساخت هر هشت طرح به روش ايراني ،متذكر شد با توجه به نوع قراردادها، چهار طرح به روش ايراني(پرد) و چهار طرح به روش ميدركس ساخته مي شود.
مديرعامل شركت ملي فولاد ايران گفت: اين طرح‌ها در هر مرحله از پيشرفت فيزيكي، آماده واگذاري است، ضمن اينكه طرح فولاد بافق با كمتر از 50 درصد پيشرفت فيزيكي به بخش خصوصي واگذار شد.
وي افزود: هر طرح فولاد استاني به‌ طور مستقيم براي يك‌ هزار نفر و در مجموع براي هشت هزار نفر اشتغال مستقيم ايجاد مي‌كند و اين طرح‌ها در مجموع براي بيش از 60 هزار نفر اشتغال غيرمستقيم ايجاد خواهد كرد.


تاریخ خبر: 900728
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی