دوشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

نزديك به 22 درصد اسپانيايي ها زير خط فقر قرار دارند.

مادريد- مركز ملي‌ آمار اسپانيا اعلام كرد كه 8/21 درصد افراد مقيم اسپانيا زير خط فقر به سر مي‌ برند كه اين ميزان نسبت به آمار سال گذشته يك درصد افزايش يافته است.
به گزارش ايرنا، مركز آمار با انتشار گزارشي اضافه كرد كه افراد زير 16 سال بيشترين خطر در فقر قرار داشتن را دارا هستند كه با نرخي معادل 5/26 درصدي در مقابل 3/23 درصد سال 2009 افزايش چشمگيري داشته است.
گزارش مركز آمار، حاكي از آن است كه درآمد ميانگين سالانه سال 2010 هر خانواده 24 هزار و 890 يورو بود كه نسبت به سال قبل خود چهار درصد كاهش داشت.
از سوي ديگر نرخ تورم سال جاري به سه درصد رسيد كه نشانگر تضعيف درآمد خانواده هاست.
بنا به اين گزارش، 1/26 درصد خانواده هاي اسپانيايي اعلام كرده اند كه براي رسيدن به آخر ماه مشكل دارند و 7/9 درصد خانواده ها نيز با مشكلات بسياري دست و پنجه نرم مي كنند.
در اين راستا 9/35 درصد خانواده ها قادر به روبرو شدن با خرج هاي نابهنگام نيست و 1/6 درصد خانواده ها در پرداخت خرج هاي اصلي‌ مرتبط با خانه (قسط وام، اجاره و قبض هاي آب و برق و غيره) تأخير دارند.
دولت خوسه لوئيس رودريگز زاپاته رو در پي بحران اقتصادي شديد و مزمن اسپانيا از خرداد ماه سال گذشته، تصميم به انجام اصلاحات اقتصادي، اجتماعي و رفاهي‌ گرفت كه بر اساس آن پنج درصد از حقوق كارمندان دولت كاهش يافت؛ حقوق بازنشستگان تثبيت شد؛ سن بازنشستگي از 65 به 67 سال افزايش پيدا كرد و برخي‌ حقوق هاي بيكاري و كمك هاي اجتماعي لغو شد.
انجام اين اصلاحات در كنار افزايش بيكاري كه اكنون تعدادشان نزديك به پنج ميليون رسيده موجب نارضايتي‌ زياد مردم و برپايي اعتراضات و اعتصابات همه روزه شده است.


تاریخ خبر: 900804
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی