یکشنبه ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ایرنا : نهاونديان: اتحاديه اروپا بزرگترين شريك تجاري ايران است

رييس اتاق بازرگاني جمهوري اسلامي ايران با تاكيد بر نقشغيرقابل انكار ايران در نقشه انرژي قرن 21 اعلام كرد: عليرغم موانع سياسي اتحاديهاروپا بزرگترين شريك تجاري ايران است. به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سياسي ايرنا،محمد نهاونديان پيش از ظهر امروز در همايش ملي روابط ايران و اروپا در دفترمطالعات سياسي و بين المللي وزارت امور خارجه افزود: هم اكنون يك سوم مبادلاتتجاري ايران با اروپاست. وي با بيان اين كه در روابط اقتصادي ايران و اروپا ظرفيتهاي استراتژيكي وجود دارد گفت : گذشته روابط اقتصادي ايران و اروپا به خوبي اهميتويژه اين روابط را نشان مي دهد. نهاونديان ادامه داد: پايه تاريخي ارتباطات صنعتي در ايران ونوع نگاه و سليقه تكنولوژي در ايران رغبت بيشتري به اروپا داشته است. ايناقتصاددان با اشاره به نقش كم رنگ آمريكا در اقتصاد ايران پس از انقلاب اسلاميتاكيد كرد: روابط ايران و اروپا پايدارتر و ريشه دارتر شود. رييس اتاق بازرگاني بابيان اين كه مساله امنيت انرژي اهميت روز افزون پيدا مي كند اظهار داشت: آيندهروابط اقتصادي كشورها با امنيت انرژي گره خورده است. وي با بيان اين كه ايران بهعنوان يك كشور تاثيرگذار نمي تواند مورد انكار قرار گيرد گفت : در حال حاضر مسايلاقتصادي تحت الشعاع مسايل سياسي قرار گرفته و مسايل اقتصادي مابين ايران و اروپادر سايه منازعات و اختلاف نظرهاي سياسي قرار گرفته است. نهاونديان افزود: سطح مبادلات ايران و اروپا عليرغم افت هايمقطعي و با وجود اختلافات سياسي رشد ملايمي را تجربه كرده است. وي ميزان مبادلاتاقتصادي ميان ايران و اروپا مابين سالهاي 2003 تا 2010 را 18، 25، 28، 30، 31، 36،26 و 34 ميليارد دلار اعلام و عنوان كرد: سهم اروپا در حال كاهش بوده و تراز تجارياروپا منفي شده چرا كه واردات اروپا افزايش پيدا كرده اما صادرات آن افزايش پيدانكرده است.رييس اتاق بازرگاني ايران با اشاره به سابقه مثبت اروپا در ذهن و ذائقهايرانيان گفت: ممكن است اين سابقه به فراموشي سپرده شود و بسياري از برندهاياروپايي خود را به برندهاي چيني دهند. وي با طرح اين سوال كه حاصل رويكرد اعمالمحدوديت عليه ايران چه بوده است؟ خاطر نشان كرد: حجم تجارت ايران متوقف نشده وجمهوري اسلامي ايران به رشد خود ادامه داده است. نهاونديان در پايان خواستار ايجادشرايط لازم براي دوران پس از رفع تحريم و گسترش ارتباطات جامعه تجاري ايران واروپا و همچنين خويشتنداري دو طرف در روابط سياسي با يكديگر شد و تصريح كرد: دررابطه تجاري ايران و اروپا نبايد بيگانگي ايجاد شود.


تاریخ خبر: 900804
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی