دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ایرنا : نهاونديان: اتحاديه اروپا بزرگترين شريك تجاري ايران است

رييس اتاق بازرگاني جمهوري اسلامي ايران با تاكيد بر نقشغيرقابل انكار ايران در نقشه انرژي قرن 21 اعلام كرد: عليرغم موانع سياسي اتحاديهاروپا بزرگترين شريك تجاري ايران است. به گزارش روز دوشنبه خبرنگار سياسي ايرنا،محمد نهاونديان پيش از ظهر امروز در همايش ملي روابط ايران و اروپا در دفترمطالعات سياسي و بين المللي وزارت امور خارجه افزود: هم اكنون يك سوم مبادلاتتجاري ايران با اروپاست. وي با بيان اين كه در روابط اقتصادي ايران و اروپا ظرفيتهاي استراتژيكي وجود دارد گفت : گذشته روابط اقتصادي ايران و اروپا به خوبي اهميتويژه اين روابط را نشان مي دهد. نهاونديان ادامه داد: پايه تاريخي ارتباطات صنعتي در ايران ونوع نگاه و سليقه تكنولوژي در ايران رغبت بيشتري به اروپا داشته است. ايناقتصاددان با اشاره به نقش كم رنگ آمريكا در اقتصاد ايران پس از انقلاب اسلاميتاكيد كرد: روابط ايران و اروپا پايدارتر و ريشه دارتر شود. رييس اتاق بازرگاني بابيان اين كه مساله امنيت انرژي اهميت روز افزون پيدا مي كند اظهار داشت: آيندهروابط اقتصادي كشورها با امنيت انرژي گره خورده است. وي با بيان اين كه ايران بهعنوان يك كشور تاثيرگذار نمي تواند مورد انكار قرار گيرد گفت : در حال حاضر مسايلاقتصادي تحت الشعاع مسايل سياسي قرار گرفته و مسايل اقتصادي مابين ايران و اروپادر سايه منازعات و اختلاف نظرهاي سياسي قرار گرفته است. نهاونديان افزود: سطح مبادلات ايران و اروپا عليرغم افت هايمقطعي و با وجود اختلافات سياسي رشد ملايمي را تجربه كرده است. وي ميزان مبادلاتاقتصادي ميان ايران و اروپا مابين سالهاي 2003 تا 2010 را 18، 25، 28، 30، 31، 36،26 و 34 ميليارد دلار اعلام و عنوان كرد: سهم اروپا در حال كاهش بوده و تراز تجارياروپا منفي شده چرا كه واردات اروپا افزايش پيدا كرده اما صادرات آن افزايش پيدانكرده است.رييس اتاق بازرگاني ايران با اشاره به سابقه مثبت اروپا در ذهن و ذائقهايرانيان گفت: ممكن است اين سابقه به فراموشي سپرده شود و بسياري از برندهاياروپايي خود را به برندهاي چيني دهند. وي با طرح اين سوال كه حاصل رويكرد اعمالمحدوديت عليه ايران چه بوده است؟ خاطر نشان كرد: حجم تجارت ايران متوقف نشده وجمهوري اسلامي ايران به رشد خود ادامه داده است. نهاونديان در پايان خواستار ايجادشرايط لازم براي دوران پس از رفع تحريم و گسترش ارتباطات جامعه تجاري ايران واروپا و همچنين خويشتنداري دو طرف در روابط سياسي با يكديگر شد و تصريح كرد: دررابطه تجاري ايران و اروپا نبايد بيگانگي ايجاد شود.


تاریخ خبر: 900804
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی