شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رئيس اتاق بازرگاني پرتغال:ارتباط تجاري با ايران راه حلي براي برون رفت از بحران است

تهران - رئيس اتاق بازرگاني پرتغال، برقراري ارتباط تجاري با ايران را يکي از راهکارهاي خارج شدن کشور متبوعش از بحران اقتصادي فعلي دانست.
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ايرنا، "خوزه آنتونيو باروژ" در ديدار با رييس سازمان توسعه تجارت ايران در تهران، افزود: در صورت محدود شدن ارتباطات تجاري با کشورهاي اروپايي، رکود اقتصادي فعلي ادامه پيدا خواهد کرد.
رئيس اتاق بازرگاني پرتغال، ادامه داد: اين کشور در زمينه انرژي هاي جايگرين از شرايط مناسبي برخوردار است و مي تواند در اين بخش با ايران همکاري هاي گسترده اي برقرار کند.
وي در اين خصوص افزود: در زمان حاضر 42 درصد برق مورد نياز پرتغال از طريق انرژي هاي جايگزين تامين مي شود، ضمن آنکه اين کشور داراي بزرگترين پارک انرژي خورشيدي و دومين پارک نيروهاي بادي در اروپا است.
باروژ با اشاره به توانمندي هاي کشورش و جايگاه آن در همکاري هاي بين المللي، افزود: پرتغال در زمينه هاي الکترونيک، ساخت هواپيما، کشتيراني، کشتي سازي و سدسازي از جايگاه ويژه اي در دنيا برخوردار است.
رئيس اتاق بازرگاني پرتغال، از مقبوليت جهاني امکانات اين کشور ياد کرد و گفت: اين کشور براي عرضه توانمندي هاي خود در بخش هاي ياد شده بطور کامل به ايران آمادگي دارد.
وي با اشاره به متفاوت بودن ساختار اتاق بازرگاني پرتغال با ايران، گفت: اتاق پرتغال داراي دو ساختار در شمال و جنوب اين کشور است که بخش شمالي به مسائل توليدي و صنعتي، و بخش جنوبي به ارائه خدمات و توريسم، مي پردازد.
باژور براي گسترش روابط تجاري کشورش با جمهوري اسلامي ايران اعلام آمادگي کرد و پيشنهاد داد: هر دو کشور براي نخستين گام محصولات خود را در کشور مقابل به نمايش گذارند.
معاون وزير بازگاني نيز با تاکيد بر پتانسيل هاي گسترده ايران در بخش تجاري، گفت: جمهوري اسلامي ايران از برقراري و گسترش روابط خود با پرتغال استقبال مي کند.
"
بابک افقهي" اظهار داشت: هم اکنون ميزان مراودات تجاري ايران با کشورهاي اروپايي به بيش از 8 ميليارد يورو گسترش يافته که در صورت تعريف بسته مشوق هاي تجاري بين ايران و پرتغال، ارتباط با اين کشور مي تواند جزو اولويت هاي تجاري ايران قرار گيرد.
رييس سازمان توسعه تجارت ايران، تاکيد کرد: با توجه به مشکلات اقتصادي پرتغال از جمله بدهي هاي اين کشور، ارتباط تجاري با ايران پيشنهاد خوبي براي طرف پرتغالي خواهد بود.
افقهي تاکيد کرد: ايران مي تواند براي گسترش روابط تجاري با اين کشور فعاليت هاي خود را هرچه سريعتر آغاز کند.
وي پيشنهاد داد: از اين پس پرتغال مي تواند از تقويم نمايشگاه هاي بين المللي ايران اطلاع يابد و در نمايشگاه هاي اقتصادي نفت، خودرو و مواد غذايي، شرکت داشته باشد.


تاریخ خبر: 890228
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
وبینار تحلیل تخصصی بازارهای 99 برگزار شد.
برگزاری سمینارمجازی چگونه سهام رشدمحور انتخاب کنیم؟
سمینار مجازی بازار سرمایه به کدام سو می رود؟ برگزار شد.
سمینار مجازی تحلیل تخصصی بازارهای 1399 برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی