چهار شنبه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تولید ناخالص داخلی اسپانیا در سال جاری میلادی 1.5 درصد كاهش می یابد

تهران - لوئیس دیگوئیندوس، وزیر دارایی اسپانیا روز یكشنبه در مصاحبه ای از كاهش 1.5 درصدی تولیدناخالص داخلی این كشور در سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازمادرید، وزیر دارایی اسپانیا افزود، اولین سه ماهه سال جاری دشوار خواهد بود و حتیاز سه ماهه آخر سال 2011 نیز سخت تر است، زیرا رشد تولید ناخالص داخلی با كاهش سهدهم درصدی مواجه خواهد شد.
وی ادامه داد ، دولت باور دارد كه بر اساس برآوردهای بانك مركزی اسپانیا، كاهش رشداقتصادی در سال جاری به 1.5 درصد می رسد.
آمار رسمی هفته گذشته نشان داد كه تولید ناخالص داخلی در سه ماهه آخر سال 2011 درمقایسه با سه ماهه گذشته آن سه دهم درصد كاهش یافت كه اولین كاهش رشد از پایان سال2009 به شمار می آید؛ در همین حال اسپانیا طی دو سال، دو دوره ركود اقتصادی راتجربه كرده است.
تولید ناخالص داخلی طی یك سال در مجموع به هفت دهم درصد در سال 2011 رسید. بانكاسپانیا ماه گذشته برآورد كرد كه تولید ناخالص داخلی این كشور 1.5 درصد در سال2012 كاهش بیابد و احتمال دارد اقتصاد اسپانیا در سال 2013 بتواند بهبود دو درصدیرا پدید آورد.
بانك مركزی پیش از این برآورد كرده بود كه تولید ناخالص داخلی در سال جدید 1.5درصد افزایش بیابد. صندوق بین المللی پول نیز برآورد كرده است كه حجم اقتصاداسپانیا در سال 2012، 1.7 درصد كاهش یابد.
اسپانیا اوایل سال 2010 بعد از یك دوره هیجده ماهه از ركود اقتصادی ناشی از بحرانجهانی رهایی یافت. در این كشور در مجموع پنج میلیون و 270 هزار نفر بیكار در سال2011 وجود داشته اند كه نرخ بیكاری را به 22.85 درصد بیشترین رقم بین كشورهای عضوسازمان همكاری های اقتصادی و توسعه می رساند.
دی گوئندس نرخ بیكاری اسپانیا را بزرگ ترین دشواری اجتماعی در این كشور نامید وگفت: به همین دلیل اولویت مهم دولت تقویت روند استخدام است. همه امور باید به سمتیپیش روند كه مطمئن شویم، كارفرمایان اسپانیایی بار دیگر به استخدام نیروی كار روآورده اند. اشتغالزایی از بین رفته است.
دولت حزب مردم راستگرای اسپانیا برای كاستن از كسری بودجه فراوان این كشور واحیای رشد تلاش می كند، تا به محوری ترین كشور مقروض منطقه یورو تبدیل نشود. ركودو افزایش شمار بیكاران شرایط را برای متوازن ساختن اقتصاد دشوارتر كرده است؛ زیرادولت باید هزینه بیشتری را به تامین مخارج بیمه بیكاران اختصاص دهد؛ در حالیكهدرآمدش از محل مالیات ها كاهش یافته است. دولت قصد دارد قوانین كار این كشور رااصلاح كند و قرار است پیش نویس لایحه اصلاح این قوانین را در ماه جاری میلادی ارائهدهد. 


منبع: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران


تاریخ خبر: 901123
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی