جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اروپا در پرتگاه ركود اقتصادی

تهران– با اعلام آمار اقتصادی سه ماهه نخست سال میلادی جاری، روز سه شنبه مشخص شد هفتكشور ایرلند، یونان، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، هلند، پرتغال و اسلوونی در حوزه یورودر وضعیت ركود اقتصادی به سر می برند و شرایط كشورهای دیگر این حوزه نیز چندانروشن نیست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگر رشد نیم درصدی اقتصاد آلماننبود، حوزه اقتصادی یورو به طور كامل وارد شرایط ركود می شد. در واقع به تعبیرجیمز اشلی، كارشناس اقتصاد اروپا، موتور حوزه یورو اینك تنها با یك سیلندر كار میكند.

بر اساس تعریف كلاسیك، ركود به تكرار رشد منفی اقتصادی در دو سهماهه پیاپی گفته می شود. این در حالی است كه علاوه بر هفت كشور اروپایی كه درركود اقتصادی به سر می برند، شرایط برای اعضای دیگر واحد پولی یورو نیز چندانمساعد نیست.

سازمان ملی آمار فرانسه، روز سه شنبه، اعلام كرد كه تولید ناخالصداخلی این كشور در سه ماهه نخست امسال (ژانویه، فوریه و مارس) هیچ رشدی نداشتهاست. این سازمان همچنین برآورد پیشین خود از رشد اقتصادی در سه ماهه پایانی سالگذشته را نیز اصلاح كرد و آن را از دو دهم درصد به تنها یك دهم درصد كاهش داد.

قرار است آخر وقت امروز (سه شنبه) فرانسوا اولاند، رییس جمهوریجدید فرانسه به برلین برود و در دیدار با آنگلا مركل، صدراعظم آلمان، خواستاردرپیشگیری سیاست هایی شود كه به رشد اقتصادی كشورهای اروپا كمك می كند. سیاست فعلیریاضت در اروپا برای مقابله با بحران های كسری بودجه و بدهی ملی طراحی و اجرا شدهاست

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 910227
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی