سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اروپا در پرتگاه ركود اقتصادی

تهران– با اعلام آمار اقتصادی سه ماهه نخست سال میلادی جاری، روز سه شنبه مشخص شد هفتكشور ایرلند، یونان، اسپانیا، ایتالیا، قبرس، هلند، پرتغال و اسلوونی در حوزه یورودر وضعیت ركود اقتصادی به سر می برند و شرایط كشورهای دیگر این حوزه نیز چندانروشن نیست.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اگر رشد نیم درصدی اقتصاد آلماننبود، حوزه اقتصادی یورو به طور كامل وارد شرایط ركود می شد. در واقع به تعبیرجیمز اشلی، كارشناس اقتصاد اروپا، موتور حوزه یورو اینك تنها با یك سیلندر كار میكند.

بر اساس تعریف كلاسیك، ركود به تكرار رشد منفی اقتصادی در دو سهماهه پیاپی گفته می شود. این در حالی است كه علاوه بر هفت كشور اروپایی كه درركود اقتصادی به سر می برند، شرایط برای اعضای دیگر واحد پولی یورو نیز چندانمساعد نیست.

سازمان ملی آمار فرانسه، روز سه شنبه، اعلام كرد كه تولید ناخالصداخلی این كشور در سه ماهه نخست امسال (ژانویه، فوریه و مارس) هیچ رشدی نداشتهاست. این سازمان همچنین برآورد پیشین خود از رشد اقتصادی در سه ماهه پایانی سالگذشته را نیز اصلاح كرد و آن را از دو دهم درصد به تنها یك دهم درصد كاهش داد.

قرار است آخر وقت امروز (سه شنبه) فرانسوا اولاند، رییس جمهوریجدید فرانسه به برلین برود و در دیدار با آنگلا مركل، صدراعظم آلمان، خواستاردرپیشگیری سیاست هایی شود كه به رشد اقتصادی كشورهای اروپا كمك می كند. سیاست فعلیریاضت در اروپا برای مقابله با بحران های كسری بودجه و بدهی ملی طراحی و اجرا شدهاست

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 13910227
همایش فرصت ها در بخش های صنعتی در ایران به میزبانی اکستندا- مهر 1401
دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401
مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا و جایگاه اسپانیا- شهریور 1401
دیدار آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا از نمایشگاه دائمیIHIT -مرداد 1401
روابط اقتصادی و تجاری کشورهای پیرامونی ایران با اسپانیا- مرداد 1401
آرشیو
 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی