یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تولید ناخالص داخلی اسپانیا در سال جاری میلادی 1.5 درصد كاهش می یابد

تولیدناخالص داخلی اسپانیا در سال جاری میلادی 1.5 درصد كاهش می یابد

تهران- لوئیس دی گوئیندوس، وزیر دارایی اسپانیا روز یكشنبه در مصاحبه ای از كاهش 1.5درصدی تولید ناخالص داخلی این كشور در سال جاری میلادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از مادرید، وزیر دارایی اسپانیا افزود،اولین سه ماهه سال جاری دشوار خواهد بود و حتی از سه ماهه آخر سال 2011 نیز سخت تراست، زیرا رشد تولید ناخالص داخلی با كاهش سه دهم درصدی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد ، دولت باور دارد كه بر اساس برآوردهای بانك مركزیاسپانیا، كاهش رشد اقتصادی در سال جاری به 1.5 درصد می رسد.

آمار رسمی هفته گذشته نشان داد كه تولید ناخالص داخلی در سه ماههآخر سال 2011 در مقایسه با سه ماهه گذشته آن سه دهم درصد كاهش یافت كه اولین كاهشرشد از پایان سال 2009 به شمار می آید؛ در همین حال اسپانیا طی دو سال، دو دورهركود اقتصادی را تجربه كرده است.

تولید ناخالص داخلی طی یك سال در مجموع به هفت دهم درصد در سال2011 رسید. بانك اسپانیا ماه گذشته برآورد كرد كه تولید ناخالص داخلی این كشور 1.5درصد در سال 2012 كاهش بیابد و احتمال دارد اقتصاد اسپانیا در سال 2013 بتواندبهبود دو درصدی را پدید آورد.

بانك مركزی پیش از این برآورد كرده بود كه تولید ناخالص داخلی درسال جدید 1.5 درصد افزایش بیابد. صندوق بین المللی پول نیز برآورد كرده است كه حجماقتصاد اسپانیا در سال 2012، 1.7 درصد كاهش یابد.

اسپانیا اوایل سال 2010 بعد از یك دوره هیجده ماهه از ركود اقتصادیناشی از بحران جهانی رهایی یافت. در این كشور در مجموع پنج میلیون و 270 هزار نفربیكار در سال 2011 وجود داشته اند كه نرخ بیكاری را به 22.85 درصد بیشترین رقم بینكشورهای عضو سازمان همكاری های اقتصادی و توسعه می رساند.

دی گوئندس نرخ بیكاری اسپانیا را بزرگ ترین دشواری اجتماعی در اینكشور نامید و گفت: به همین دلیل اولویت مهم دولت تقویت روند استخدام است. همه امورباید به سمتی پیش روند كه مطمئن شویم، كارفرمایان اسپانیایی بار دیگر به استخدامنیروی كار رو آورده اند. اشتغالزایی از بین رفته است.

دولت حزب مردم راستگرای اسپانیا برای كاستن از كسری بودجه فراواناین كشور و احیای رشد تلاش می كند، تا به محوری ترین كشور مقروض منطقه یورو تبدیلنشود. ركود و افزایش شمار بیكاران شرایط را برای متوازن ساختن اقتصاد دشوارتر كردهاست؛ زیرا دولت باید هزینه بیشتری را به تامین مخارج بیمه بیكاران اختصاص دهد؛ درحالیكه درآمدش از محل مالیات ها كاهش یافته است. دولت قصد دارد قوانین كار اینكشور را اصلاح كند و قرار است پیش نویس لایحه اصلاح این قوانین را در ماه جاریمیلادی ارائه دهد.

منبع: ایرنا 


تاریخ خبر: 910227
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی