شنبه ۱۸ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تاكید اسپانیا و پرتغال در مقابله با كسری بودجه

مادرید- ماریانو راخوی نخست وزیر اسپانیا كه امروز چهارشنبه برای شركت در بیست وپنجمین نشست این دو كشور به پرتغال سفر كرد طی دیداری با پدرو كوئلو همتایپرتغالی خود بر مبارزه با كسری بودجه تاكید كرد و این دو خواهان ادامه تعهداتكشورشان در این رابطه با اتحادیه اروپا شدند .

بنا برگزارش ایرنا ، در این نشست كه در شهر پورتو برگزار شد ،این دو به اهمیت كنترل كسری بودجه در زمان بحران اقتصادی اشاره كردند و خواهانتدابیر لازم برای بهبود اقتصاد كشورهای خود شدند .

در این زمینه ، كوئلو و راخوی با مروری بر اصلاحات ساختاری به عملآماده از زمان آغاز دولت های خود، بر انجام اصلاحات اداری و اصلاح نظام مالی‌ نیزتاكید كردند .

آنان تاكید كردند كه تلاش های خود را برای كنترل كسری بودجه درچارچوب تعهداتشان با اتحادیه اروپا كه در مورد اسپانیا، این كشور را وادار بهرساندن كسری بودجه خود به میزان 3/5 درصد تولیدات ناخالص داخلی‌ در سال جاری می‌كند ، متمركز كنند .

راخوی امروز به همراه هشت نفر از وزرای كابینه از جمله امور خارجه، كشور ، دادگستری ، صنعت ، آموزش و پرورش ، دفاع ، كشاورزی و كار به پرتغال سفركرد و وزیران دو كشور نیز در مورد برخی‌ از مسائل دو جانبه نیز گفت و گو كردند .

منبع: ایرنا 


تاریخ خبر: 910227
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
نشست معرفی نمایشگاه صنایع شیمیایی اسپانیا با حضور اعضا و علاقمندان برگزار شد
گزارش تصویری سمینار موقعیت های تجاری و سرمایه گذاری در اسپانیا پس از کرونا
سمینار صورتهای مالی شرکتهای بورسی به ما چه می گویند؟ برگزار شد.
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی