پنج شنبه ۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

جلسه" تحلیل بازارهای بین المللی"روز 5 دی ماه 1399 برگزار گردید

جلسه" تحلیل بازارهای بین المللی" با حضور اعضا و علاقمندان روز 5 دی ماه 1399 برگزار گردید. آقای دکتر مولوی به نکات ذیل اشاره کردند:
وقتی در مورد بازارهای سرمایه گذاری صحبت می کنیم، سایز بازارها از اهمیت بسیاری بر خوردار است. در نمودار فوق سایز بازارهای سهام در کشورهای مختلف را می بینید و شاهد هستید که بازار سهام نیویورک ۳۱٪ و نزدک ۱۴ ٪ از کل بازارهای جهان را در خود جای داده اند.
روابط مهم و تاثیر گذار در بازارهای بین المللی
یکی از این روابط عبارت است از اینکه شاخص قیمت کالا به طور معمول هم جهت با بازدهی نرخهای بهره حرکت می کند و قیمت اوراق قرضه درست بر خلاف آن تغییر خواهد کرد.
کاهش قیمت کالاها معمولا با وضعیت افزایشی اوراق قرضه همراه خواهد بود و افزایش قیمت اوراق قرضه معمولا با دوران رشد بازارهای سهام هماهنگ است
چند نکته مهم در باب تحلیل بین بازارها Intermarket Analysis
همه بازارها با یکدیگر در ارتباط هستند و هیچ بازاری در یک فضای جداگانه و مجزا حرکت نمی کند.تحلیل بین بازارها بستر اطلاعات و داده های مهم را در اختیارمان قرار می دهد. تحلیل بین بازارها بررسی داده ای بیرونی است در حالی که بیشتر ما به داده های درونی دقت داریم. تحلیل تکنیکال در تحلیل بین بازارها در کنار تحلیل بنیادی یک ابزار مهم تلقی می شود. تحلیل بین بازارها آینده نگر است و بیشتر بر روی تحلیل رویدادهایی است که می تواند در بازارهای موازی بین المللی روی دهد

تاریخ خبر: 13991006
سمینار آموزشی الگوهای انجام معاملات اقتصادی ریسکی- 29 دی ماه 99
دوره آموزشی ریسک در بازار سرمایه برگزار شد- 19 دی و 2 بهمن 99
جلسه "بررسی بودجه 1400 و تاثیرآن بر بازار ایران" برگزار شد- 28 آذر 99
دوره آموزشی آنلاین روشهای ارزش گذاری شرکت های داخلی و خارجی ویژه فعالین اقتصادی برگزار شد- 23 و 30 آبان 99
وبینار شرکت های بین المللی و ژئوپلتیک بهابازار ایران برگزار شد- 22 آبان 99
آرشیو
 
 

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی