یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اعلام آمادگی آلمان برای كمك مالی به اسپانیا

برلین - صدر اعظم آلمان برای ارائه كمك های مالیبه بانك های اسپانیایی برای مقابله با بحران اقتصادی این كشور اعلام آمادگی كرد.

به گزاش ایران،آنگلا مركل چهارشنبه شب در دیدار با مارك روتهنخست وزیر هلند، در برلین كه با هدف تبادل نظر و نزدیكی دیدگاهها برای حضور درنشست آتی سران اتحادیه اروپا در بروكسل، انجام شد،ابراز امیداری كرد كه بانك هایاسپانیایی بتوانند با كمك مالی ارائه شده از سوی آلمان وضعیت خود با بهبود بخشند.

صدراعظم آلمان همچنین خاطرنشان كرد: تزریق دوباره پول و سرمایه بهبانك های اسپانیایی علاوه بر بهبود شرایط مالی در این كشور موجب امنیت بیشتر دروضعیت بازارهای مالی اتحادیه اروپایی خواهد شد.

مركل در عین حال ابراز امیدواری كه قبل از سفرش به بروكسل، پیمانانضباط بودجه ای اروپا و همچنین چتر دائمی نجات یورو، در پارلمان آلمان تصویب و بهقانون تبدیل شود.

براساس اعلام خبرگزاری آلمانی د.پ.آ،،سران كشورهای اروپایی هفتهآینده در بروكسل گردهم می آیند تا درمورد راهكاریی برای تقویت رشد اقتصادی و بهبودشرایط مالی كشورهای اروپایی تبادل نظر و تصمیم گیری كنند.

صدراعظم آلمان همچنین چهارشنبه شب در دیدار با نخست وزیر هلند ازاتفاق نظر با نخست وزیر هلند درباره نیاز به بهبود بخشیدن به وضعیت نظارت بر بانكهای اروپا خبر داد و تاكید كرد كه بانك مركزی اروپا می تواند نقش مهمتری در اینزمینه ایفا كند.

مركل و روته در این دیدار با اشاره به انتخاب نخست وزیر جدید یونانخاطرنشان كردند كه آتن باید نسبت به اجرای تعهدات خود با اتحادیه اروپا پایبندباشد.

صدر اعظم آلمان همچنین با استقبال از انتخاب نخست وزیر جدیدیونان،آنتونیوس ساماراس رییس جدید دولت آتن را به برلین دعوت كرد.

به گفته اشتفن زایبرت سخنگوی دولت آلمان،مركل چهارشنبه شب در گفتو گوی تلفنی با ساماراس ابراز امیدواری كرد كه همكاری خوبی با وی در برطرف كردنمشكلات این كشور داشته باشد.

این احتمال وجود دارد كه مركل و ساماراس جمعه شب در شهر گدانسكلهستان و در خلال دیدار دو تیم فوتبال آلمان و یونان با یكدیگر دیداری داشتهباشند.

دولت آلمان روز چهارشنبه درخصوص اینكه چه رفتاری در آینده با یونانخواهد داشت، اعلام كرد كه اقدامات برلین منوط به گزارش تروئیكای متشكل از اتحادیهاروپا، صندوق بین المللی پول و بانك مركزی اروپا خواهد بود.

قرار است بلافاصله پس از تشكیل كابینه یونان، قرار است هیاتی ازنمایندگان اتحادیه اروپا، صندوق بین المللی پول و بانك مركزی اروپا برای بررسیچگونگی انجام اصلاحات مورد مطالبه‌ به آتن سفر كنند.

منبع: اتاق ایران 


تاریخ خبر: 910404
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی