یکشنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اطلاعیه های اتاق ایران و اسپانیا

ترخیص کالای تولیدکنندگان بزرگ بدون پرداخت حقوق ورودی

رئیس کل گمرک ایران ازفراهم کردن امکان ترخیص کالای تولیدکنندگان بزرگی که با کمبود نقدینگی مواجههستند، خبرداد و گفت: حقوق ورودی گمرک پس از تولید با استفاده از کالای وارد شدهدریافت می‌شود.

عباس معمارنژاد در گفتگوبا مهر در مورد تسهیلات اعطایی گمرک برای واحدهای تولیدی بزرگ براساس بسته حمایتیگمرک از تولیدکنندگان گفت: گمرک امکان ترخیص کالا برای واردکنندگانی که با مشکلنقدینگی مواجه هستند را فراهم کرده است.

معاون وزیر امور اقتصادیو دارایی با اشاره به مشکلات برخی از واحدهای تولیدی مانند تامین اعتبار و پرداختحقوق ورودی عنوان کرد: برای این عده از واردکنندگان اجازه ترخیص کالا فراهم میشود.

به گفته وی، اینتولیدکنندگان می توانند پس از ترخیص کالا و استفاده از آن و ایجاد تولید، بدهی خودبه گمرک را می پردازند. معمارنژاد یکی دیگر از اقدامات گمرک بر اساس بسته های حمایتیاز واردکنندگان را در نظر گرفتن انبارهای اختصاصی به منظور کاهش هزینه های آنهااعلام کرد.رئیس کل گمرک ایران تصریح کرد: بر این اساس، گمرک کالاهای وارداتی را درانبارهای واردکنندگان و تولیدکنندگان قرار می دهد تا باعث کاهش هزینه حقوق ورودیگمرک شود.معمارنژاد این امر را همچنین باعث صرفه جویی در هزینه های نگهداری کالا وانبارداری اعلام کرد و افزود: صاحبان کالا از گمرک انتظار دارند که شرایط تجارت رابرای آنها تسهیل کرده و سرعت انجام امور گمرکی را بالا ببرد.

منبع خبر:  اتاقبازرگانی و صنایع و معادن ایران 


تاریخ خبر: 910503
کمک هزینه "برنامه سرمایه گذاری شرکت های خارجی در فعالیت های تحقیق و توسعه"
فراخوان برگزاری مجامع عمومی عادی سالانه و فوق العاده اتاق مشترک ایران و اسپانیا نوبت دوم سال 1398
هکرها در کمین ایمیل های شرکتهای ایرانی و اسپانیا
اساسنامه اتاق های مشترک مصوب شورایعالی نظارت - ابلاغ 27 بهمن 97
فراخوان عمومی جهت درج نام و لوگوی شرکت‌ها در اینکوترمز 2020
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی