یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

خطر ریسك اقتصادی اسپانیا همچنان در حال افزایش است

مادرید- ریسك اقتصادی اسپانیا كه تفاوت ارزش اوراق قرضه 10 سالهاین كشور نسبت به اوراق قرضه آلمان می‌ باشد، همچنان در حال افزایش است و پیش ازكار امروز بازارها به ركورد تاریخی 645 واحد رسید.

بنابر گزارش ایرنا، ریسك اقتصادی اسپانیا دیروز (سه شنبه) در پایان كار بازارها نزدیكبه 640 واحد بود و بهره آن نیز به 63/7 درصد رسید، اما ساعت هشت و 22 دقیقه امروزبه وقت محلی ضمن رسیدن به 645 واحد، بهره آن نیز به 709/7 درصد رسید.

باوجود اینكه شب گذشته لوییس د گیندوس و ولفگانگ شیوبله وزیران اقتصاد اسپانیا وآلمان در رویكردی مشترك خواستار اعمال فوری توافقات اتحادیه اروپا شدند، اما اینامر هیچ تاثیری برای كاهش بدبینی در بازارها و سرمایه گذاران نداشت و ریسك اقتصادیهمچنان رشد می‌ كند.

سراناتحادیه اروپا در نشست روزهای پایانی ماه ژوئن در بروكسل توافق كرده بوند كه برایحمایت از بانك ها و افزایش رشد اقتصادی در 17 كشور عضو یورو، اقداماتی انجام دهند.

براساساین توافق، كشورهای اروپایی به صندوق های كمك مالی‌ اروپایی اجازه می‌ دهند بهصورت غیرمستقیم به بانك ها كمك كنند.

منبع: ایرنا 


تاریخ خبر: 910502
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی