چهار شنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اطلاعیه های اتاق ایران و اسپانیا

لزوم رعایت احتیاط لازم در فعالیت تجاری با دیگر کشورها

براساس اطلاع رسيده به اتاق ایران، به تازگي شکایات متعددی در خصوص مواردی از کلاهبرداریدر فعالیت تجاری با دیگر کشورها دریافت شده است. بنابراين به اعضای اتاق ایران توصیه اكيد می‌شود که در فعالیت‌های تجاری خود با دیگر کشورها احتیاط لازم رامراعات كرده و به هنگام عقد قراردادها، شرط حکمیت مرکز داوری اتاق ایران را درصورت بروز اختلاف تحت بندی مستقل در قرارداد خود بگنجانند.

هم‌چنینبهتر است که تجار در صورت امکان قراردادهای خود را در محل سفارت یا دیگر نمایندگی‌هایکشورمان تنظیم و منعقد كرده و به طور حتم به کارگیری یک وکیل متبحر در امورقراردادهای تجاری را در نظر بگیرند. ضمن اين‌كه در شرایط عدم گشایش اعتباراتاسنادی از هر‌گونه پیش پرداخت جهت واردات کالا پیش از شناخت دقیق طرف تجاری و اخذ ضمانت‌های لازم، خودداری كنند.

لازم به يادآوري است، رعایت موارد استاندارد و گواهینامه‌های مورد درخواست برخی کشورها جهتصادرات کالا نیز از جمله مواردی است که تجار باید در مراودات تجاری خود با دیگرکشورها در نظر بگیرند.

منبع: اتاقبازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران


تاریخ خبر: 910620
ارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
شرایط کلی انواع اقامت در اسپانیا
فراخوان مجمع عمومی عادی سالانه نوبت دوم- 30 تیر ماه 97
برگزاری نوبت سوم RISING START UP در اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی