سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

لايحه اقتصادي دولت اسپانيا با دشواري به تصويب رسيد

مادريد – دولت سوسياليست اسپانيا روز پنجشنبه با کسب 169 راي موافق در برابر 168 راي مخالف و 13 راي ممتنع تنها با يک راي اختلاف در حالي توانست لايحه صرفه جويي اقتصادي پيشنهادي خود را به تصويب مجلس نمايندگان اين کشور برساند، که در راه دشوراي گام برداشته است.

تصويب لايحه مذکور تنها با يک اختلاف راي که پيروزي ضعيف دولت سوسياليست در برابر مخالفانش را نشان مي دهد، در عين حال مبيين تقويت مواضع آنها نسبت به گذشته است.
اين موضوع درحالي صورت گرفت که اتحاديه اروپا نيز اصرار به تصويب آن داشت و اين موضوع بيانگر موقعيت بدي است که دولت "خوسه لوييس رودريگز زاپاته رو" با آن روبرو است.
دولت اسپانيا که از دو سال پيش تاکنون بخاطر بحران اقتصادي شديد و فزاينده اين کشور همواره از سوي مخالفان خود بشدت تحت فشار و انتقاد قرار داشته، قصد دارد که با اجراي قانون صرفه جويي اقتصادي 15 ميليارد يورو از کسري بودجه خود را جبران کند.
براساس قانون صرفه جويي اقتصادي دولت اسپانيا که روز پنجشنبه در مجلس نمايندگان اين کشور به تصويب رسيد، از ابتداي ماه آينده ميلادي حقوق کارکنان دستگاه هاي دولتي اين کشور بين 25 صدم تا 15 درصد و بطور ميانگين پنج درصد کاهش خواهد يافت و افزايش حقوق بازنشستگان نيز در سال جاري و سال 2011 لغو خواهد شد.
قانون صرفه جويي اقتصادي دولت اسپانيا که محدوديت هاي ديگري از قبيل کاهش 10 درصدي يارانه هاي دارويي را نيز به همراه خواهد داشت، اين موضوع پيش از تصويب با مخالفت شديد حزب مردم و سنديکا و اتحاديه هاي کارگري اين کشور روبرو شده است و آنها اعلام کرده اند که به عنوان اعتراض، به اعتصاب گسترده و سراسري دست خواهند زد.
"ماريانو راخوي" رييس حزب مردم اسپانيا در جلسه بررسي و راي گيري قانون صرفه جويي اقتصادي در مجلس نمايندگان اين کشور که به مدت دو ساعت به طول انجاميد در مخالفت با آن تصريح کرد: کاملا واضح و روشن است که حزب مردم به اين لايحه راي منفي خواهد داد.
اين در حاليست که "جوزف آنتونيو دوران آئيدا" نخست وزير دولت ايالت کاتالانونيا نيز در اين زمينه سخت ترين انتقادات خود را متوجه زاپاته رو کرد و به وي هشدار داد که عمر دولتش به پايان رسيده است.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 890308
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی