چهار شنبه ۱ اسفند ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اسپانیا رکورد بیکاری را در جهان در اختیار دارد

مادرید - سازمان جهانی کار اعلام کرد: اسپانیا باداشتن نرخ بیکاری 5/24 درصدی، بالاترین نرخ را در این زمینه در میان همه کشورهایجهان در اختیار دارد.

بهگزارش ایرنا، روزنامه آب ث چاپ مادرید روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: سازمانجهانی کار معتقد است؛ حتی نرخ بیکاری در کشور افریقایی مالی‌ کمتر از اسپانیا است، هر چند برخی کشورها در آفریقا، حوزه دریایکارائیب و آمریکای جنوبی نیز وجود دارند که این سازمان آمار درستی‌ از بیکاری آنهاندارد.

بر اساس این گزارش، پس از اسپانیا، دیگر کشور بحرانزده اقتصادی اتحادیه اروپا یعنی یونان با رقم 3/22 درصد صاحب بالاترین نرخ بیکاریاست.

به گفته سازمان جهانی‌ کار ، به نظر نمی‌‌رسد وضعیت بیکاری در اسپانیا که هم اکنون پنج میلیون و 700 هزار نفر را دربرگرفته است، در آینده نزدیک بهبود یابد.

این سازمان پیش بینی کرده است سال 2015 میلادی نرخ بیکاری در اسپانیا با اندکی کاهش به 4/23 درصد برسد. معنای این سخنآن است که ظرف دو سال آینده تقریباً موقعیت کاری جدیدی برای اسپانیایی ها ایجاد نخواهد شد.

از سو‌ی‌ دیگر، بیکاری در میان جوانان این کشور جنوب غربی اروپا همچنان بالای 50درصد باقی خواهد ماند و این در حالی است که به نوشته روزنامه محافظه کار آب ث، حتیدر خاورمیانه و شمال آفریقا که یاس و ناامیدی عمومی‌ جوانان آنها منجر به انقلاب‌هایعربی‌ شد، آمار‌ها بهتر از اسپانیا است.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 910628
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی