دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

103 هزار هکتار زمین در سطح کشور زیر کشت زیتون قرار دارد

ساری - مسئول گروه اصلاح و بهسازی دفتر زیتون وزارتجهاد کشاورزی گفت: هم اکنون در سطح 103 هزار هکتار از زمینهای کشاورزی در 26 استانکشور زیتون کشت می شود.


علیرضا اسماعیلی روز دوشنبهدر حاشیه ˈدورهآموزشی فنی و تخصصی اصلاح باغهای زیتون مازندرانˈ در آمل طی گفت و گو باخبرنگار ایرنا افزود: از این میزان 56 هزار هکتار از زمینهای زیتون کاری شده،بارور است.

وی گفت: در این سطح سالانه بیش از 102هزار تن میوه زیتون تولید و عرضه می شود.

او ادامه داد: 60 درصد زیتون تولیدی در کشور به صورت کنسرو درآمده و از بقیه آنشامل حدود هفت هزار تن در سال روغن خام استحصال می شود.

مسئول گروه اصلاح و بهسازی دفتر زیتون وزارت جهاد کشاورزی میانگین تولید زیتون درکشور را حدود دو تن در هر هکتار اعلام و بیان کرد: بیشترین میزان تولید در واحدسطح مربوط به سه استان گیلان، قزوین و زنجان با حدود 5/3 تن در هر هکتار است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه متوسط تولید جهانی زیتون 8/1 تن در هر هکتار است وضعیتایران در میزان عملکرد تولید را قابل قبول خواند و افزود: سطح کلی زیرکشت زیتون درجهان حدود 10میلیون 800 هزار هکتار است.

وی ادامه داد: هم اکنون 25 کشور جهان از جمله ایران شرایط کشت و تولید میوه زیتونرا دارند و در این میان
اسپانیا و یونان از مهمترینتولیدکنندگان این محصول محسوب می شوند.

او همچنین به حمایتهای وزارتخانه از کشاورزان برای توسعه زمینهای زیرکشت زیتون درکشور اشاره و بیان کرد: به متقاضیان در این بخش حدود سه میلیون و 500 هزار ریالتسهیلات بلاعوض برای ایجاد هر هکتار باغ زیتون پس از ارائه کارشناسیهای فنی وتخصصی، پرداخت می شود.

وی توزیع نهالهای یارانه دار و اصلاح شده و نیز کمک 85 درصدی دولت برای اجرای طرحآبیاری نوین را از دیگر حمایتهای وزارت جهاد کشاورزی به منظور توسعه باغهای زیتوندر سطح کشور ذکر کرد.


منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 910628
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی