یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اتحاديه اروپا خواستار گسترش همکاري ها با اتحاديه آ.سه.آن شد

کوالالامپور - "ميگل آنخل موراتينوس" وزير خارجه اسپانيا که هم اکنون کشورش رياست دوره اي اتحاديه اروپا را برعهده دارد، در نشست روز گذشته اين اتحاديه با مقامات آ.سه.آن خواستار رفع موانع تجاري ميان دو اتحاديه شد و گسترش همکاري ها شد.

به نقل از پايگاه خبري اندونزيا پست، اتحاديه اروپا همچنين خواستار ايجاد شرايط مطلوب براي سرمايه گذاري و مشارکت آ.سه.آن در اصلاح ساختار مالي جهان شد.
بر اساس اين گزارش، وزير خارجه اسپانيا همچنين گفت که آسيا در مقابله با بحران اقتصاد جهاني در مقايسه با اروپا موفق تر بوده است.
اين نشست به مناسبت سي امين سالگرد امضاي موافقتنامه همکاري بين اتحاديه اروپا و آسه آن در سال 1980برگزار شده بود.
در اين نشست که در مادريد اسپانيا برگزار شد، هفت وزير خارجه از 10 کشور عضو آ.سه.آن و 10 وزير خارجه از 27 کشور عضو اتحاديه اروپا به همراه کاترين اشتون رييس سياست خارجي اين اتحاديه شرکت داشتند.
موراتينوس با اشاره به موقعيت حساس دو اتحاديه در همگرايي بيشتر بين اعضا، همکاري بيشتر در مسائل بين المللي توسط دو اتحاديه را خواستار شد.
تغييرات آب وهوايي، دزدي دريايي، تروريسم، بلاياي طبيعي و روابط اتحاديه اروپا و آ.سه.آن با چين از جمله موضوعات مورد بحث در اين نشست بود.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 890308
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
وبینار تکنولوژی های نوین و پایداری در ساختمان و همکاری با شرکتهای اسپانیایی در ساخت و ساز برگزار شد
سمینار مجازی استراتژی سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران
سمینار مجازی مدیریت سبد سهام برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی