یکشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تعمیق رکود اقتصادی اسپانیا؛کاهش ارزش بازارهای بورس اروپا را در پی داشت

تهران- همزمان با انتشار آمار رسمی بانک مرکزی اسپانیا درمورد تعمیق رکود اقتصادی این کشور، ارزش بازارهای بورس در سراسر اروپا به شدت کاهشیافت.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری اسکای نیوز ، شاخص افتی اس ای 100 لندن ظهر امروز 1.12 درصد، شاخص آیبکس اسپانیا 3.13 درصد، ˈکک 40ˈ فرانسه 2.03 درصد، ˈام آی بیˈ ایتالیا 2.78 درصد و دکس آلمان 1.59 درصد کاهش یافت.

کاهش ارزش بازارهای بورس بعد از آن روی داد که بانک مرکزی اسپانیا از رکود عمیق دراقتصاد این کشور خبر داده بود. این خبر همچنین باعث افزایش نرخ بهره اوراق قرضه دهساله اسپانیا به 6 درصد شد.

بانک مرکزی این کشور در گزارش ماهانه خود یادآور شد؛ آمار سه ماهه سوم سال جارینشان می دهد میزان تولیدات با سرعت چشمگیری رو به کاهش است در فضایی که تنش مالیدر بالاترین سطح ادامه دارد.

اسپانیا به عنوان چهارمین اقتصاد اروپا در آخرین سه ماهه سال 2011 وارد رکوداقتصادی شد دو سال بعد از آن که از رکود قبلی به رشد اقتصادی دست یافته بود.

در دومین سه ماهه سال جاری تولیدات ناخالص داخلی اسپانیا چهار درصد کاهش یافت بعداز آنکه در دو سه ماهه قبلی 3 درصد کاهش یافته بود. افزون بر این مسئولان این کشوربا نرخ بیکاری 24.6 درصدی دست و پنجه نرم می کنند. نرخ بیکاری جوانان از این میزاننیز بیشتر است.

دولت اسپانیا انتظار دارد میزان تولیدات ناخالص داخلی به طور متوسط در سال جاری1.5 درصد و در سال 2013 حدود نیم درصد کاهش یابد، اما حتی تحلیلگران معتقدند اینآمار نیز خوش بینانه است.

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند حجم اقتصاد این کشور در سال 2012 حدود 1.7درصد و در سال بعد 1.2 درصد کم شود.

منبع: اتاق ایران


تاریخ خبر: 910709
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی