دوشنبه ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

محققان اسپانیایی یک مولکول مفید برای تشخیص تومور هیپوفیز کشف کردند

مادرید - پژوهشگران اسپانیایی، مولکول جدیدی را کشف کردهاند که می تواند نقش مفید و موثری در تشخیص و معالجه تومورهای هیپوفیز داشته باشد.به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی اسپانیا - افه- ، امروز پنجشنبه گزارش داد: این مولکول توسط محققان موسسه  ابن میمون  در مرکز تحقیقات پزشکی شهر  کوردوبا  در ایالت آندالوسیای اسپانیا کشف شده است و در تشخیص زودهنگام سرطان و اختلالات هورمونی غده هیپوفیز که منجر به بیماری غول پیکری می شود، موثر خواهد بود.
بر اساس این گزارش، محققان مذکور معتقدند این مولکول کمک می کند تا بدن هنگام پدید آمدن اولین سلول سرطانی، علائم هشدار را ارسال کند تا اقدامات لازم برای مبارزه قاطع با آن آغاز شود.
به گفته محققان بخش  هورمونها و سرطان  موسسه ابن میمون تحقیقات زیست پزشکی کوردوبا، مولکول کشف شده نوع جدیدی از مولکول  گرلین  ( ghrelin ) است که در معده، هیپوتالاموس و هیپوفیز وجود دارد.
آنها نام مولکول جدید کشف شده را  این 1- گرلین  (in1-ghrelin) گذاشته اند و اعتقاد دارند این مولکول برای پیش بینی، تشخیص و معالجه تومور های هیپوفیز که موجب اختلالات هورمونی از جمله بیماریهای  غول پیکری ،  درشت پایانکی  و  کوشینگ  می شوند، موثر است.
بنا به گزارش افه، کشف مذکور با همکاری محققان دیگری در بیمارستان  رینا صوفیا ی شهر کوردوبا و بیمارستان  ویرخن دل روسیو ی شهر سوییا مرکز ایالت آندالوسیا در جنوب اسپانیا انجام شده و نظر جامعه بین المللی را جلب کرده است .


تاریخ خبر: 910730
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی