دوشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

محققان اسپانیایی یک مولکول مفید برای تشخیص تومور هیپوفیز کشف کردند

مادرید - پژوهشگران اسپانیایی، مولکول جدیدی را کشف کردهاند که می تواند نقش مفید و موثری در تشخیص و معالجه تومورهای هیپوفیز داشته باشد.به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمی اسپانیا - افه- ، امروز پنجشنبه گزارش داد: این مولکول توسط محققان موسسه  ابن میمون  در مرکز تحقیقات پزشکی شهر  کوردوبا  در ایالت آندالوسیای اسپانیا کشف شده است و در تشخیص زودهنگام سرطان و اختلالات هورمونی غده هیپوفیز که منجر به بیماری غول پیکری می شود، موثر خواهد بود.
بر اساس این گزارش، محققان مذکور معتقدند این مولکول کمک می کند تا بدن هنگام پدید آمدن اولین سلول سرطانی، علائم هشدار را ارسال کند تا اقدامات لازم برای مبارزه قاطع با آن آغاز شود.
به گفته محققان بخش  هورمونها و سرطان  موسسه ابن میمون تحقیقات زیست پزشکی کوردوبا، مولکول کشف شده نوع جدیدی از مولکول  گرلین  ( ghrelin ) است که در معده، هیپوتالاموس و هیپوفیز وجود دارد.
آنها نام مولکول جدید کشف شده را  این 1- گرلین  (in1-ghrelin) گذاشته اند و اعتقاد دارند این مولکول برای پیش بینی، تشخیص و معالجه تومور های هیپوفیز که موجب اختلالات هورمونی از جمله بیماریهای  غول پیکری ،  درشت پایانکی  و  کوشینگ  می شوند، موثر است.
بنا به گزارش افه، کشف مذکور با همکاری محققان دیگری در بیمارستان  رینا صوفیا ی شهر کوردوبا و بیمارستان  ویرخن دل روسیو ی شهر سوییا مرکز ایالت آندالوسیا در جنوب اسپانیا انجام شده و نظر جامعه بین المللی را جلب کرده است .


تاریخ خبر: 910730
سمینار ایران از نگاهی دیگر در بارسلون برگزار شد
دستگاه‌های حکومتی با جدیت، به دنبال بهبود محیط کسب‌وکار و ایجاد محیط مساعد تولید باشند
نوبت دوم سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا” برگزار شد
گزارش : سمینار آموزشی ” تحصیل در اسپانیا”
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی