جمعه ۲۹ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

صادرات هزار و 285 تن کالا از گمرکات خراسان رضوی به خارج از کشور

مشهد - ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: هزار و 285 تن کالا بهارزش 932 میلیون دلار طی نیمه نخست امسال از گمرکات این استان صادر شد.

مسعود عاطفی  روز دوشنبهدر گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این مقدار صادرات کالا در مقایسه بامدت مشابه پارسال از نظر ارزش و وزن به ترتیب 13 و 10 درصد افزایش داشته است.
وی اقلام عمده کالاهای صادراتی از گمرکات خراسان رضوی را زعفران، سیمان، میله هایآهنی و یا فولادی، رنگ و رزین، کفپوش، شیرینی و رب گوجه فرنگی، خودرو، فرآورده هاینفتی، میوه و ظروف شیشه ای برشمرد.
او گفت: کشورهای طرف صادرات کالا از گمرکات این استان نیز شامل افغانستان،ترکمنستان، تاجیکستان، امارات متحده عربی، اسپانیا،عراق، قزاقستان، چین، ازبکستان، قرقیزستان، عربستان، هند، ایتالیا، سوئد، هنگ کنگ،آلمان، پرتغال، پاکستان، قطر و ترکیه هستند.
ناظر گمرکات خراسان رضوی افزود: 6/98 درصد کالاهای صادراتی از گمرکات این استان بههمین کشورها ارسال شده است.
وی اظهار داشت: همچنین طی شش ماه نخست امسال 321 هزار تن کالا به ارزش 242 میلیوندلار از طریق گمرکات خراسان رضوی وارد کشور شده است.
او افزود: واردات کالا از گمرکات این استان در این مدت در مقایسه با مدت مشابهپارسال از نظر وزن و ارزش به ترتیب 66 و 12 درصد افزایش داشته است.
وی اقلام عمده کالاهای وارداتی از گمرکات این استان را شامل نخ و الیاف پنبه ای،برنج، قهوه، جو، سولفات آمونیوم و گندم ذکر کرد.
عاطفی گفت: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات، تراز بازرگانی خارجی گمرکاتخراسان رضوی طی نیمه نخست امسال مثبت و معادل 716 میلیون دلار بوده است.


تاریخ خبر: 910730
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی