چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

صادرات هزار و 285 تن کالا از گمرکات خراسان رضوی به خارج از کشور

مشهد - ناظر گمرکات خراسان رضوی گفت: هزار و 285 تن کالا بهارزش 932 میلیون دلار طی نیمه نخست امسال از گمرکات این استان صادر شد.

مسعود عاطفی  روز دوشنبهدر گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این مقدار صادرات کالا در مقایسه بامدت مشابه پارسال از نظر ارزش و وزن به ترتیب 13 و 10 درصد افزایش داشته است.
وی اقلام عمده کالاهای صادراتی از گمرکات خراسان رضوی را زعفران، سیمان، میله هایآهنی و یا فولادی، رنگ و رزین، کفپوش، شیرینی و رب گوجه فرنگی، خودرو، فرآورده هاینفتی، میوه و ظروف شیشه ای برشمرد.
او گفت: کشورهای طرف صادرات کالا از گمرکات این استان نیز شامل افغانستان،ترکمنستان، تاجیکستان، امارات متحده عربی، اسپانیا،عراق، قزاقستان، چین، ازبکستان، قرقیزستان، عربستان، هند، ایتالیا، سوئد، هنگ کنگ،آلمان، پرتغال، پاکستان، قطر و ترکیه هستند.
ناظر گمرکات خراسان رضوی افزود: 6/98 درصد کالاهای صادراتی از گمرکات این استان بههمین کشورها ارسال شده است.
وی اظهار داشت: همچنین طی شش ماه نخست امسال 321 هزار تن کالا به ارزش 242 میلیوندلار از طریق گمرکات خراسان رضوی وارد کشور شده است.
او افزود: واردات کالا از گمرکات این استان در این مدت در مقایسه با مدت مشابهپارسال از نظر وزن و ارزش به ترتیب 66 و 12 درصد افزایش داشته است.
وی اقلام عمده کالاهای وارداتی از گمرکات این استان را شامل نخ و الیاف پنبه ای،برنج، قهوه، جو، سولفات آمونیوم و گندم ذکر کرد.
عاطفی گفت: با توجه به مقایسه ارقام صادرات و واردات، تراز بازرگانی خارجی گمرکاتخراسان رضوی طی نیمه نخست امسال مثبت و معادل 716 میلیون دلار بوده است.


تاریخ خبر: 910730
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی