چهار شنبه ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فروش خودرو در اسپانیا 37 درصد افت کرد
مادرید - فروش خودرو در اسپانیا در ماه سپتامبر سال جارینسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته به میزان 8/36 درصد افت کرد تا با این کاهشتاریخی، سطح فروش آن با 30 سال قبل برابر شود.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رسمیاسپانیا - افه- امروز سه شنبه گزارش داد: در طول ماه سپتامبر گذشته 35 هزار و 146خودرو در سراسر این کشور بحران زده جنوب غربی اروپا فروخته شد که آمار بسیار کمیبرای فروش خودرو در اسپانیا به شمار می رود.
این خبرگزاری، علت کاهش شدید فروش خودروها را افزایش سه درصدی مالیات بر ارزشافزوده بیان کرد که دولت اسپانیا آن را از اول ماه سپتامبر به اجرا گذاشته است.
به گزارش افه، رکود بازار خودرو به گونه ای است که بسیاری از بنگاه های فروش خودرواسپانیا در طول ماه سپتامبر حتی نتوانستند یک دستگاه خودرو نیز بفروشند.
اما با وجود این وضعیت نگران کننده، اعضای اتحادیه فروشندگان خودرو در اسپانیاامیدوارند طرح جدید دولت برای جایگزینی خودروهای فرسوده با نو موسوم به
 پیوه  که از روز گذشته بهاجرا درآمده است، بازار آنها را از رکود خارج کند.
اتحادیه سراسری فروشندگان خودرو در این کشور پیش بینی کرده است با اجرای طرح پیوه،36 درصد از خودرو هایی که به فروش گذاشته می شود بتوانند از یارانه دولت در اینزمینه بهره بگیرند.
بر اساس این طرح، دولت مبلغ دو هزار یورو برای خرید خودروهای نو و کم مصرفی کهمبلغ آنان از 25 هزار یورو بیشتر نباشد، در ازای از رده خارج کردن خودروهای 12 سالعمر به بالا پرداخت می کند.
اعطای این کمک، پس از رونق گرفتن بازار خرید و فروش خودروهای دست دوم در اسپانیاتصویب شد زیرا کارشناسان هشدار داده اند این وضعیت می تواند موجب افزایش آلودگیهوا، کاهش امنیت خودروها و مشکلات و پیامدهای ناگوار انسانی، اقتصادی و بهداشتیناشی از آن شود.


تاریخ خبر: 910730
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی