جمعه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فرار سرمایه ها از اسپانیا 620 برابر شد

مادرید - بانک مرکزی اسپانیا اعلام کرد فرار سرمایه ها ازاین کشور بحران زده اروپایی ظرف هشت ماه نخست سال جاری میلادی به 247 میلیارد و172 میلیون و 700 هزار یورو رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 620 برابر شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه ال موندو چاپمادرید امروز چهارشنبه با انتشار این خبر نوشت: فرار سرمایه از اسپانیا به شیوههای گوناگون از جمله سرمایه گذاری‌های مستقیم و غیرمستقیم، خرید سهام و اوراق قرضهو یا نقدینگی از کشور صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، در هشتمین ماه سال، میزان فرار سرمایه‌ها از اسپانیا مبلغ 11میلیارد و 797 میلیون و 100 هزار یورو بود که نسبت به آگوست سال گذشته 7/34 درصدکمتر است.

به گفته بانک مرکزی اسپانیا، فرار خالص سرمایه‌ها از حسابهای مالی‌ - که بانکمرکزی شامل آنها نمی‌‌شود -، در 8 ماه نخست سال جاری میلادی عمدتا به شیوه هاییچون وام ، سپرده‌، توافقات بازخرید و به طور کمتری در سرمایه گذاری‌های پرتفویصورت گرفت که بیشتر از ورود پول ناشی‌ از سرمایه گذاری‌های مستقیم و فرآورده‌هایمالی‌ بود.

بر اساس این گزارش، در حالی که در این مدت مبلغ 178 میلیارد و 195 میلیون و 100هزار یورو به شکل سرمایه گذاری‌های وامی، سپرده ها و توافقات بازخریدی از اسپانیاخارج شد، مبلغ 20 میلیارد و 170 میلیون و 800 هزار یورو میزان سرمایه ورودی به اینکشور اروپایی بود .

میزان ورود خالص سرمایه گذاری‌های مستقیم در هشت ماه سال جاری نیز شش میلیارد و592 میلیون و 500 هزار یورو و فرار خالص آنها در همین مدت 11 میلیارد و 384 میلیونو 700 هزار یورو اعلام شده است.

فرآورده‌های مالی‌ نیز ورود خالصی معادل با پنج میلیارد و 670 میلیون و 800 هزاریورو داشت در حالی‌ که فرار آنها در 8 ماه اول سال جاری میلادی میزان 681 میلیون و100 هزار یورو بود .


تاریخ خبر: 910814
تفاهمنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با زبانکده اسپانیایی البرز
دیدار نائب رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با سفیر کشورمان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید
دومین جلسه تسهیل تجارت با کشور اسپانیا
پذیرش نماینده اتاق Asturia
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی