دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

فرار سرمایه ها از اسپانیا 620 برابر شد

مادرید - بانک مرکزی اسپانیا اعلام کرد فرار سرمایه ها ازاین کشور بحران زده اروپایی ظرف هشت ماه نخست سال جاری میلادی به 247 میلیارد و172 میلیون و 700 هزار یورو رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 620 برابر شده است.

به گزارش ایرنا، روزنامه ال موندو چاپمادرید امروز چهارشنبه با انتشار این خبر نوشت: فرار سرمایه از اسپانیا به شیوههای گوناگون از جمله سرمایه گذاری‌های مستقیم و غیرمستقیم، خرید سهام و اوراق قرضهو یا نقدینگی از کشور صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش، در هشتمین ماه سال، میزان فرار سرمایه‌ها از اسپانیا مبلغ 11میلیارد و 797 میلیون و 100 هزار یورو بود که نسبت به آگوست سال گذشته 7/34 درصدکمتر است.

به گفته بانک مرکزی اسپانیا، فرار خالص سرمایه‌ها از حسابهای مالی‌ - که بانکمرکزی شامل آنها نمی‌‌شود -، در 8 ماه نخست سال جاری میلادی عمدتا به شیوه هاییچون وام ، سپرده‌، توافقات بازخرید و به طور کمتری در سرمایه گذاری‌های پرتفویصورت گرفت که بیشتر از ورود پول ناشی‌ از سرمایه گذاری‌های مستقیم و فرآورده‌هایمالی‌ بود.

بر اساس این گزارش، در حالی که در این مدت مبلغ 178 میلیارد و 195 میلیون و 100هزار یورو به شکل سرمایه گذاری‌های وامی، سپرده ها و توافقات بازخریدی از اسپانیاخارج شد، مبلغ 20 میلیارد و 170 میلیون و 800 هزار یورو میزان سرمایه ورودی به اینکشور اروپایی بود .

میزان ورود خالص سرمایه گذاری‌های مستقیم در هشت ماه سال جاری نیز شش میلیارد و592 میلیون و 500 هزار یورو و فرار خالص آنها در همین مدت 11 میلیارد و 384 میلیونو 700 هزار یورو اعلام شده است.

فرآورده‌های مالی‌ نیز ورود خالصی معادل با پنج میلیارد و 670 میلیون و 800 هزاریورو داشت در حالی‌ که فرار آنها در 8 ماه اول سال جاری میلادی میزان 681 میلیون و100 هزار یورو بود .


تاریخ خبر: 910814
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی