دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸
فارسی
Englishاهمیت رتبه بندی
بر اساس اطلاع رسانی سازمان توسعه تجارت ایران سقف ارزشی واردات برای دریافت کنندگان کارت بازرگانی بر ا...
سازمان توسعه تجارت ایران برگزار می کند: جلسه اتاق های مشترک بازرگانی حوزه اروپا با موضوع قوانین، مقررات و بخشنامه های صادرات و واردات
سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد جلسه ای در خصوص مشکلات، سوالات و تقاضاهای مربوط به آخرین قوان...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

بحران فروش خودرو مشکلات اقتصادی اسپانیا را بیشتر کرد

مادرید – بازار فروش خودروهای سواری در اسپانیا متاثر ازاوضاع عمومی اقتصاد این کشور اروپایی بحران بیشتری را تجربه می کند، بگونه ای کهمیزان آن در 10 ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 12درصد کاهش نشان می دهد.

به گزارش ایرنا، اتحادیه انجمنهایخودروسازان، فروشندگان و نمایندگی های مجاز محصولات کارخانجات خودروسازی دراسپانیا امروز در گزارشی اعلام کرد: طی 10 ماه نخست سال جاری میلادی تعداد 600هزار و 237 خودروی سواری به فروش رسید که در مقایسه با رقم 681 هزار و 199 دستگاهتا پایان اکتبر سال گذشته، 9/11 درصد افت داشته است.

در این میان، میزان فروش خودروها در ماه گذشته میلادی – اکتبر- در اسپانیا 44 هزارو 873 دستگاه بود که نسبت به همین ماه در سال 2011 که 57 هزار و 278 دستگاه فروختهشده بود 7/21 درصد کاهش دارد.

دولت اسپانیا برای ایجاد تحرک در بازار خودرو از ماه گذشته طرح نوسازی خودروها رااز طریق اعطای مبلغ دو هزار یورو کمک بلاعوض برای خرید خودروهای نو تا مبلغ 25هزار یورو که جایگزین خودروهای قدیمی می شوند، به اجرا درآورده است.

به گفته اتحادیه انجمنهای خودروسازان، فروشندگان و نمایندگیهای مجاز محصولاتکارخانجات خودروسازی در اسپانیا، ماه گذشته حدود 11 هزار نفر در قالب این طرح ثبتنام کردند اما با توجه به اینکه حدود 200 هزار نفر از سایت اینترنتی یادشده دیدنکرده و در صدد تحویل مدارک برآمده اند، به نظر می رسد ماههای آینده فروش خودرو ازاین ناحیه افزایش یابد.

بر اساس این گزارش، از مجموع 36 هزار مورد سفارشات خرید خودرو در ماه اکتبر کهخودروی آنان طی ماههای نوامبر و دسامبر تحویل می شود، تعداد 70 درصد سفارشها درقالب طرح نوسازی خودروها صورت گرفته است و به همین دلیل، فروشندگان خودروامیدوارند با سرعت گرفتن روند اداری اجرای این طرح در ماههای آینده فروش آنهاافزایش یابد.

از سوی دیگر، اجرای طرح مذکور موجب شده است در ماه اکتبر فروش ویژه خودرو دراسپانیا 22 درصد کاهش یابد و در مجموع، 24 هزار و 344 خودرو از این طریق به فروشبرسد.

فروش ویژه خودروها در طول 10 ماه سال جاری میلادی نیز 280 هزار و 687 دستگاه بودهاست که در مجموع 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دارد.

تداوم احتمالی این روند در برگیرنده افزایش مشکلات کنونی در اقتصاد بحران زدهاسپانیا است که از چند سال پیش با انبوهی از مشکلات مالی مجبور به اجرای طرح هایسختگیرانه ریاضت اقتصادی شده که بیشترین فشار را بر اقشار متوسط و ضعیف وارد کردهاست.


تاریخ خبر: 910820
فهرست کالاهای مشمول اجرای مقررات استاندارد اجباری برای واردات
مصاحبه رادیویی آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک ایران و اسپانیا با رادیو اقتصاد
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی