سه شنبه ۸ آذر ماه ۱۴۰۱
EN/ES
فارسیمشاوره حقوقی- تاسیس موسسه زبان- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اسپانی...
هیئت تجاری اسپانیایی در زمینه های موزاییک، لوازم آرایشی و بهداشتی و لوازم خانگی و برقی- آذر 1401
عضو محترم اتاق مشترک بازرگانی ایران و  اسپانیا احتراماً باطلاع می رساند هیئت تجاری اس...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

رشد اقتصادی اسپانیا تا 50 سال دیگر به میانگین جهانی نخواهد رسید

مادرید – سازمان همکاری و توسعه اقتصادی اعلام کرد براساس برآوردهای این سازمان، اقتصاد اسپانیا طی سالهای 2011 تا 2060 میلادی بطورمتوسط سالانه 7/1 درصد رشد خواهد کرد که بسیار پایین تر از میانگین 9/2 درصدیاقتصاد جهانی در این مدت است.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اروپاپرسامروز شنبه با انتشار نتایج مطالعات سازمان مذکور افزود: همچنین پیش بینی می شوداقتصاد اسپانیا طی دوره 2011 تا 2030 بطور متوسط سالانه دو درصد رشد کند که کمتراز میانگین 9/2 درصدی رشد آن بین سالهای 1995 تا 2011 در این کشور است. با اینحال، افزایش نرخ تولید ناخالص داخلی اسپانیا بین سالهای 2030 تا 2060 از این همکمتر خواهد بود و به میانگین سالانه 4/1 درصد خواهد رسید.
اسپانیا در حال حاضر با بحران شدید اقتصادی و نرخ رشد منفی 8 درصدی روبرو است اماکارشناسان پیش بینی می کنند از سال 2014 بتدریج این کشور بتواند بر کسری بودجه خودفائق شده و از سال 2016 بتدریج به رشد مثبت اقتصادی برسد.
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی پیش بینی کرده است اقتصاد جهان سالانه حدود 3 درصددر 50 سال آینده رشد کند، هرچند این رقم بین کشورها و مناطق مختلف، متفاوت خواهدبود و قدرتهای در حال ظهور از نظر سرعت رشد اقتصادی، به موتور تحرک اقتصادی جهانیتبدیل می شوند.
بر پایه پیش بینی سازمان مذکور، بیشترین رشد اقتصادی در 50 سال آینده متعلق به هندبا 1/5 درصد، اندونزی 1/4 درصد، چین 4 درصد و عربستان سعودی 1/3 درصد خواهد بود ودر مقابل، کمترین نرخ رشد را کشورهای آلمان و لوکزامبورگ با 1/1 درصد، ژاپن 3/1درصد، اتریش، یونان، ایتالیا و پرتغال 4/1 درصد و فرانسه، کره و لهستان با 6/1درصد خواهند داشت.
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در سال 1961 میلادی در پاریس فرانسه با هدف پیشبردسیاستهایی که به بهبود اقتصادی و اجتماعی ساکنان کره زمین منجر شود، تشکیل شد و هماکنون 34 کشور در آن عضویت دارند.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 13910824
همایش فرصت ها در بخش های صنعتی در ایران به میزبانی اکستندا- مهر 1401
دیدار معاون بین‌الملل اتاق ایران با روسای اتاق‌های مشترک منطقه اروپا- 19 مهرماه 1401
مبادلات تجاری جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه اروپا و جایگاه اسپانیا- شهریور 1401
دیدار آقای دکتر محمد طاهری، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا از نمایشگاه دائمیIHIT -مرداد 1401
روابط اقتصادی و تجاری کشورهای پیرامونی ایران با اسپانیا- مرداد 1401
آرشیو
 
 تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي

اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:

«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.

برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»


EN/ES - فارسی - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی