شنبه ۲۷ بهمن ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

لشکر بیکاران در اتحادیه اروپا به 26 میلیون نفر رسید

تهران – مرکز آمار کمیسیون اروپا (یورو ستات) از نرخ بیکاریبی سابقه فراتر از 7/11 درصدی در منطقه پولی یورو متشکل از 17کشور اروپایی شاملحدود 26 میلیون نفر در ماه اکتبر 2012 خبر داد.

به گزارش ایرنا، شبکه خبری فرانس 24 روز جمعه اعلام کرد:یوروستات در گزارش خود افزوده است، نرخ بیکاری در منطقه یورو در حالی ماه اکتبر به7/11 درصد رسید که در مدت مشابه سال 2011 حدود 4/10 درصد بود.

بنابراین گزارش نرخ بیکاری در منطقه پولی یورو در ماه سپتامبر 2012 (شهریور) نیز6/11 درصد گزارش شده بود.

بنابر این گزارش، از سوی دیگر نرخ بیکاری بین 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در ماهاکتبر 7/10درصد بود در حالیکه این میزان برای سپتامبر 9/9 درصد گزارش شد.

یوروستات برآورد کرد، 25میلیون 913 هزار نفر در در 27 کشور عضو اتحادیه اروپابیکار هستند که 18 میلیون و 703 هزار نفر شهروند 17 کشور عضو حوزه پولی یوروهستند.

همچنین درمقایسه با ماه سپتامبر، شمار افزایش افراد بیکار در کشور های عضو اتحادیهاروپا 204 هزار نفر گزارش شده که 173هزار نفر مربوط به حوزه پولی یورو است.

اتریش، لوگزامبورگ، آلمان و هلند به ترتیب با 3/4، 2/5 و 4/5 و 5/5 درصد کمتریننرخ بیکاری بین کشورهای اتحادیه اروپا را داشته اند و اسپانیا با 2/26 درصد ویونان با 4/25 درصد بیشترین نرخ بیکاران را دارند.

اتحادیه اروپابویژه 17 کشور عضو حوزه یورو از سه سال پیش گرفتار مشکل بزرگ انباشتبدهی کشورهای بحران زده اقتصادی از جمله یونان، اسپانیا، ایرلند و پرتغال شده اند،بگونه ای که ادامه حیات این جامعه پولی را در خطر قرارداده است.

صدها میلیارد یورو کمک اروپایی و بین المللی به یونان و اسپانیا با هدف نجاتاقتصاد یورو از فروپاشی نیز تاکنون نتیجه ملموسی نداشته و اقتصاد این حوزه همچناندر تنگنا قرار دارد.


منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 910911
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی