جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

کاهش کسری بودجه اسپانیا در شرایط تشدید رکود

تهران- قائم مقام وزیر بودجه اسپانیا ˈ مارتا فرناندزکاراسˈ گفت: این کشور تلاش خواهد کرد اهداف کسری بودجه در سال 2012 را تامین کند،زیرا یک اقتصاد انقباضی تاثیر عمیق ترین کاهش بودجه درتاریخ دموکراتیک این کشور رابه تاخیر می اندازد.

به گزارش گروه اقتصادیایرنا و به نقل از بلومبرگ، پس از آنکه آمار وزیر بودجه اسپانیا نشان داد که کسریبودجه دولت مرکزی این کشور در ماه نوامبر 2012(11 آبان تا 10 آذر) معادل 4.37 درصدتولید ناخالص داخلی این کشور بوده، کاراس شب گذشته (جمعه شب) در مادرید بهخبرنگاران گفت: سخت است،اما چه کسی می گوید غیرممکن است؟

کاراس افزود: سیستم تامین اجتماعی شامل مستمری های مبتنی بر وجوه مالیات و بیمهبیکاری، انتظار می رود در سال 2012 حدود یک درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2012کسری داشته باشد.

کسری بودجه هدف دولت مرکزی و سیستم تامین اجتماعی اسپانیا برای سال 2012در مجموع5/4 درصد تولیدناخالص داخلی است.

در زمان حاضر، دولت
ˈماریانو راخویˈ نخست وزیر اسپانیا درحالی که اعتراف می کند کشورش ممکن است از دستیابی به کسری بودجه هدف باز بماند،ازتلاش برای دریافت کمک اروپایی به منظور کم کردن رشد هزینه های استقراض جلوگیریکرده است.

کمیسیون اروپا واقع در بروکسل، ماه گذشته همزمان با فرورفتن منطقه یورو به رکوداقتصادی، دستورالعمل هایش برای کاهش بودجه اسپانیا را به حال تعلیق درآورد.

منبع: ایرنا


تاریخ خبر: 911004
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی