چهار شنبه ۱ اسفند ماه ۱۳۹۷
فارسی
Englishارائه کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 به اعضا
کتاب نمایشگاههای کشور اسپانیا در سال 2019 در 111 صفحه جهت ارائه به اعضای اتاق مشترک بازرگانی ایران...
خبرنامه اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا- فروردین تا خرداد 97
خبرنامه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا منتشر شد. جهت دریافت خبرنامه کلیک کنید. ...


اسپانیا

ایران

 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

افت شدید در بازار فروش خطوط تلفن همراه در اسپانیا

مادرید - بحران اقتصادی موجب شده است تا بازار فروشخطوط تلفن همراه در سال 2012 میلادی بطور مداوم در اسپانیا کاهش یابد، به گونه ایکه در ماه اکتبر نزدیک به 500 هزار خط از شمار آن کاسته شده است.

به گزارش ایرنا،کمیسیون بازار ارتباطات اسپانیا در گزارشی اعلام کرد: تلفن‌های همراه در ماه اکتبر486 هزار و 183 خط را به دلیل رکود شدید بازار پیش پرداخت از دست دادند تا کاهششمار خطوط در این بخش برای نهمین ماه پیاپی ادامه یابد.

بر اساس این گزارش، میزان کاهش خطوط تلفن همراه در ماه اکتبر موجب شده است زیانناشی از آن به اندازه یک سوم زیان شش ماهه نخست سال جاری این بخش در اسپانیا برسد.

به گفته کمیسیون مذکور، ماه سپتامبر نیز در مجموع 242 هزار و 141 خط تلفن همراه دراسپانیا از مدار خارج شده بود که معادل نیمی از خطوط حذف شده ماه اکتبر است.

بیشترین میزان افت خطوط تلفن همراه در ماه اکتبر مربوط به شرکت‌ مووی استار بهمیزان 284 هزار و 290 خط، وودافون 278 هزار و 70 خط و اورنج چهار هزار و 870 خطاعلام شده است.

اما بر خلاف تلفن همراه، در قسمت اینترنت، شرکت
ˈتلفونیکاˈ اولین و بزرگترین شرکتمخابراتی اسپانیا -که مووی استار متعلق به آن است -ماه اکتبر را با آمار‌های مثبتو جذب 35 هزار و 466 خط جدید شامل 18 هزار و 188 خط ای دی اس‌ ال‌ و 17 هزار و 278خط فیبر نوری به پایان رساند.

اوپراتور‌های دیگر نیز به رشد خود در خطوط اینترنتی باند پهن ادامه دادند و دراکتبر 40 هزار و 290 خط جدید وصل کردند. به این ترتیب، باند پهن اینترنتی در اسپانیادر مجموع تا اکتبر سال جاری به 4/11 میلیون خط رسید که برابر با 8/24 خط برای هر100 نفر جمعیت است .

در زمینه خطوط تلفن ثابت، میزان تغییر شرکت‌های مخابراتی اسپانیا در ماه اکتبر سالجاری نسبت به ماه مشابه سال گذشته 2/21 درصد افزایش داشت به طوری که 173 هزار و 28خط دائم برقرار شده یا شرکت خود را تغییر دادند .


تاریخ خبر: 911018
در ادامه بررسی مشکلات اعضای اتاق مشترک برگزار شد،جلسه ISCC با اداره جنوب غرب اروپا وزارت امور خارجه ج.ا.ایران
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی