یکشنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۷
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

تورم اسپانیا در سال 2012 میلادی 9/2 درصد اعلام شد

مادرید- موسسه ملی آمار اسپانیا گزارش داد که این کشور بحران زده اقتصادی اروپا سال 2012میلادی را با نرخ تورم 9/2 درصدی به پایان رسانده است.

به گزارش ایرنا، این رقم که ناشی ازدو بار افزایش مالیاتها در اسپانیا بود، 9/0 درصد بیش از میزانی است که اتحادیهاروپا برای دولت این کشور تعیین کرده بود.
بر اساس گزارش موسسه ملی آمار اسپانیاکه روز سه شنبه منتشر شد، نرخ عمومی تورم در ماه دسامبر در مقایسه با ماه قبلی، یکدهم درصد افزایش یافت، در حالی که تورم زیربنایی - که غذاهای تازه و انرژی را دربر نمی گیرد-، با کاهش دو دهم درصدی به 1/2 درصد رسید.
روزنامه ال پاییس چاپ مادرید در اینباره نوشت: در طول سال 2012 نرخ تورم بین 9/1 درصد تا 5/3 درصد در نوسان بود.بالاترین میزان تورم در ماه های سپتامبر و اکتبر ثبت شد که به دلیل افزایش مالیاتبر ارزش افزوده کالاها و خدمات، شهریه دانشگاهها و بالا رفتن قیمت برخی اجناس ازجمله دارو ها، به ترتیب به 4/3 درصد و 5/3 درصد رسید.
از سوی دیگر، کاهش تدریجی مصرفخانوارها به دلیل کمبود درآمد و بالارفتن نرخ بیکاری و در نتیجه، تشدید رکود اقتصادیمانع از آن شد که نرخ تورم بالاتر برود یا در حد 5/3 درصد باقی بماند.
به عقیده دولت اسپانیا، نرخ تورم 9/2درصدی نشانگر عدم وجود فشار های تورمی در اقتصاد کشور از طریق تعدیل دستمزد ها است.
خیمنس لاتوره معاون وزیر اقتصاداسپانیا در این باره گفت که افزایش تورم در سال 2012 به دلیل مالیات بر ارزشافزوده و بالارفتن قیمت دارو ها بود و به همین دلیل، نرخ تورم در سال جدید میلادیکاهش خواهد یافت.
از سوی دیگر، کارشناسان می گویند بهدلیل افزایش تعرفه های برخی از سرویس های پایه و اساسی که از آغاز سال 2013 میلادیاعمال شده است، نرخ تورم در اسپانیا در ماه های آینده قطعا بالاتر خواهد رفت.


تاریخ خبر: 911114
ملاقات هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با کنفدراسیون Foment del Treball Nacional
دیدار اعضای هیئت مدیره اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا با هیئت مدیره PIMEC (صنایع کوچک و متوسط ایالت کاتالونیا اسپانیا)
هیئت اعزامی ISCC در نمایشگاه شهر هوشمند
میزبانی مدیران نمایشگاه IWATER از هیئت اعزامی اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا به بارسلونا - اسپانیا
حضور اعضای هیئت مدیره در مراسم روز ملی اسپانیا
آرشیو
 
  نکته امروز


عضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

جهت دریافت اطلاعات شرکتهای اسپانیایی با ما تماس بگیرید

شماره تلفن و فاکس: 88381350

پست الکترونیک: info@isbc.irعضو محترم اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا

کلیه اطلاع رسانی های این اتاق از طریق ایمیل می باشد، در صورتی که در طول مدت عضویت ایمیلی از طرف ما دریافت نکرده اید، با دبیرخانه این اتاق تماس حاصل فرمایید.

ایمیل های اتاق:

info@isbc.ir

iran.isbc@gmail.com


تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی