دوشنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۸
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

اقتصاد اسپانیا متاثر از بحران پرتغال/افزایش وام گیری از بازارهای مالی
با افزایش بحران سیاسی در پرتغال که همسایه اسپانیا است هزینه وام گیری این کشور(اسپانیا) از بازار مالی افزایش یافت . به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان خزانه داری اسپانیا برای تامین نیازهای مالی دولت این کشور، حدود 4 میلیاردیورو اوراق قرضه با سررسید های میان مدت منتشر کرد .

با افزایش نسبت هزینه های عمومی دولت اسپانیا به درآمدهای آن، روند وام گیری این کشور از بازار مالی، از طریق انتشار اوراق قرضه دولتی نیز شدت گرفته است .

افزایش وام ها و به تبع آن بدهی های عمومی و حاکمیتی این کشور، تلاش های مادرید برای کاهش کسری بودجه اسپانیا را بامشکل مواجه خواهد کرد .

این در حالی است که میزان تقاضا برای خرید این مرحله از اوراق قرضه با این میزان سود، 3.5 برابر حجم عرضه اعلام شد .

برای سررسید های 5 ساله نیز اداره خزانه داری 3 میلیارد یورو اوراق قرضه منتشر کرد که نرخ سود آن 3.75 درصد تعیین شده است . میزان تقاضا برای خرید این نوع اوراق قرضه با این مدت زمان سررسید هم سه و 79 صدم برابر حجم عرضه بوده است .

 منبع : باشگاه خبرنگارانتاریخ خبر: 920419
گزارش مجمع عمومی عادی و عمومی فوق العاده نوبت دوم اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا
عید فطر مبارک
نظر معاون بین الملل اتاق ایران در خصوص عملکرد اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا در سال 1397
ایران چیزی جز بیانیه‌درمانی از اروپا ندیده است / ایران در اجرای تصمیم اخیر خود جدی است
دیدار هیئت رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اسپانیا با معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی