سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

ره‌آورد سفر هيات تجاري اعزامی به اسپانيا
30 خرداد ماه لغایت 6 تیرماه1392 (20 – 27 ژوئن 2013)

 
ديدار با مقامات اتاق هاي بازرگاني بيلبائو ، مادرید و مالاگا

هیات بازرگانی ایران در مورخ 30 خرداد تا 6تیرماه 1392  به ریاست آقای طاهری به همراه اعضای شورای بازرگانی ایران و اسپانیا از سه شهر بیلبائو، مالاگا ومادرید با مقامات و مسئولین اتاقهای بازرگانی و تجار اسپانیایی دیدار نمودند. دراین دیدارها بر تقويت و توسعه ظرفيت روابط تجاري و حل مشكلات بانكي تأكيد شد.


برگزاري سمينار تجاري در اتاق بازرگاني بیلبائو

 
در سميناري كه با حضور تجار و بازرگانان ايران و بیش از 80شرکت اسپانيایی در محل اتاق بازرگاني بیلبائو برگزار شد، آقای Arieta رییس امور بین الملل اتاق بیلبائو،، اظهار كرد كه با سفر اين هيات به اسپانيا امكان توسعه روابط اقتصادي بين دو كشور بيش از پيش فراهم شود. و اهداف این سمینار را دستیابی به بازار غنی دو کشور برشمردند.
 در ادامه دکتر طاهری، با اشاره به حجم مبادلات ايران با ساير كشورها، توجه به تجارت و منافع اقتصادي كشورها را فراتر از تحريم ها دانست. اعضاي هيئت تجاري ايران در زمينه هاي خودرو، ماشين آلات، پتروشیمی،کامپیوتر و الکترونیک، مواد غذایی ، توریسم و هيئت اسپانيايي متشكل از برخي شركتهاي مهم آن كشور در زمينه خودروسازي، پتروشيمي، مواد غذايي و ساختماني به مذاكرات رو در رو پرداختند.

ملاقات با انجمن Sercobe در مادرید

پس از بيلبائو ، هيئت اعزامی در مادريد حضور يافته و با مسئولین شرکت sercobe و همچنین تعدادی از شرکت های زیر مجموعه آن ديدار و گفت و گو كردند. در اين ديدار آقای Marcel رییس بخش صادرات شرکت  Sercobe ضمن معرفی انجمن و دارا بودن شرکتهای خصوصی و دولتی زیر مجموعه از فعالیت پربار آن در ایران در طی سالیان گذشته ابرازخرسندی نمودند. انجمن در تمام زمینه ها می تواند همکاری لازم را با شرکت های ایرانی داشته باشد.
همچنين آقای طاهري، رئيس شوراي بازرگاني ايران و اسپانيا، به فعاليت 8 ساله اين شورا واینکه شركت هاي عضو را شركتهاي كوچك و متوسط دانست اشاره كرد. تاکید ایشان به توسعه روابط تجاري ايران و اسپانیا بود .
ضمن ملاقات جداگانه، آقای طاهری با یکی از بانکهای اسپانيا، راهكارهاي گسترش همكاري هاي بانكي بين دو كشور مورد بررسي قرار گرفت.

ملاقات با مسوولين اتاق بازرگاني مالاگا

در ادامه سفر به اسپانيا هيئت تجاري شورای بازرگانی ایران واسپانیا با مسوولين اتاق بازرگاني مالاگا و همچنين بيش از 50 تن از تجار اين شهر ديدار و گفت و گو كردند. در اين ديدار خانم Hurtado ، فرهنگ ایران را مشابه اسپانیا خواند. و شرایط مناسب جهت همکاری در زمینه زیتون و روغن زیتون را برشمرد. و به ضرورت افزايش همكاري‌هاي توريستي دو كشور تأكيد كرد. در ادامه آقای طاهری ، ضمن تاکید و اینکه ایران در زمینه زیتون بسیار فعال است همكاري دوجانبه ميان دو كشور را دراین خصوص مفید ارزیابی نمودند. دراین جلسه شرکتهای توانمندی در زمینه های ساخت و ساز، تورسیم، مواد غذایی و ماشین آلات حضور داشتند.

تاریخ خبر: 920506
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی