سه شنبه ۱ مهر ماه ۱۳۹۹
فارسی
English
 
اخبار اتاق ایران و اسپانیا

خوشحالی سفیر اسپانیا برای برپایی یک نمایشگاه عکس در ایران / نقاط اشتراک زیادی با هم داریم

سفارت اسپانیا برای اولین بار پس از چند سال توقف همکاری‌های فرهنگی در ایران این فعالیت‌ها را در دولت جدید با برپایی نمایشگاه عکس «ردپا» از سر گرفت.
به کزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این نمایشگاه 18 بهمن با حضور عکاس سرشناس اسپانیایی، ساموئل آراندا، در گالری راه ابریشم افتتاح شد و 28 بهمن پایان یافت.
«ردپا» شامل آثار این عکاس اسپانیایی به همراه هنرمندان ایرانی مهدی منعم، علی و رامیار، بابک کاظمی، صبا علیزاده و سعید حاتمی بود که در عکس های خود به ردپای جنگ و پیامدهای آن پرداخته بودند.
 سفیر اسپانیا، پدرو بیینا، در حاشیه بازدید از این نمایشگاه ضمن اشاره به وقفه چند ساله در فعالیت های فرهنگی سفارت اسپانیا در ایران، به خبرآنلاین گفت:« بسیار خوشحال هستم که امروز در اینجا هستم. مهم ترین دلیل آن هم این است که چند سال بود در همکاری های فرهنگی ما در ایران وقفه افتاده بود و امروز دوباره داریم این راه را آغاز می کنیم
او از اینکه نمایشگاه«ردپا» حاصل همکاری مشترکی بین هنرمندان ایرانی و عکاس اسپانیایی، ساموئل آراندا، است ابراز خوشحالی کرد و گفت:«ما تلاش داریم نشان بدهیم که نقاط اشتراک زیادی بین دو کشور وجود دارد
بیینا ادامه داد:«برگزاری یک نمایشگاه عکس به عنوان اولین فعالیت فرهنگی سفارت اسپانیا پس از چند سال وقفه اتفاقی نیست.  علاوه بر عکس هایی که در این نمایشگاه از حضور ساموئل آراندا در درگیری های داخلی یمن منتشر شده است آقای آراندا در پاییز 2012 هم گزارش تصویری در رابطه با اسپانیا ارائه داد. آن گزارش «ریاضت و گرسنگی» نام داشت و شرایط سخت اقتصادی اسپانیا را به تصویر می کشید. آن گزارش موجب بحث ها و انتقادهای شدیدی شد. اما ما را متوجه این کرد که بهترین راه حل برای برون رفت از بحران ها نشان دادن و شناخت واقعیت ها است. همین دریافت و استفاده از آثار او  باعث شد ما علاقه مند به همکاری با او بشویم. برای حل کردن مشکلات باید آنها را از تمام زوایا نشان داد. این باور و عقیده شخص من و دولت اسپانیا است که هیچ حقیقت و پدیده ای را نباید پنهان کرد، حالا هر چقدر هم تلخ و ناخوشایند باشدسفیر اسپانیا با اشاره به تعاملاتش با اقتصاددان ها و بانک داران ایرانی گفت:« من وقتی اینجا کنفرانسی برای یکسری از اقتصادادان ها و بانکداران ایرانی در زمینه اقتصاد دادم ناخودآگاه 2 تا از عکس های ساموئل آراندا را همراه بردم برای اینکه نشان بدهم هیچ چیزی برای پنهان کردن نیست اگر قرار باشد مشکلات حل شوند
ساموئل آراندا، برنده جایزه ورلدپرس فوتو، برای افتتاح این نمایشگاه برای اولین بار به ایران سفر کرده است.  این نمایشگاه از سوی سفارت اسپانیا و با همکاری گالری اختصاصی عکس،«راه ابریشم»، برگزار شد.

جهت خواندن مصاحبه ساموئل آراندا کلیک کنید.تاریخ خبر: 921203
برگزاری وبینار مدیریت مالی ضد تورمی- 28 شهریور 99
وبینار بررسی بازارهای سرمایه گذاری برگزار شد- 27 شهریور
برقراری پروازهای هفتگی ایران ایر به مادرید پس از 17 سال
وبینار تحلیل بنیادی و مالی شاخص سازهای بورس (پنج صنعت) (پنج شرکت شاخص ساز) برگزار شد
وبینار بررسی و تحلیل بازارهای موازی سرمایه گذاری در مرداد ماه برگزار شد
آرشیو
 
  نکته امروز

تذكر مهم اتاق بازرگانی ایران واسپانیا به فعالان اقتصادي
اين اتاق در خصوص سوء استفاده از نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا درخصوص اعزام هيأت‌هاي بازرگاني و برگزاری نمایشگاههای داخلی و خارجی به عموم فعالان اقتصادي در اين باره هشدار داد كه شرح كامل آن در ادامه مي‌آيد:
«بارها ديده شده است كه اشخاص حقيقي يا حقوقي با عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا، اقداماتي مي‌كنند كه لزوماً مورد تأييد اتاق نيست.
برهمين اساس شايسته است در مورد اصالت و صحت، فراخوان‌هاي مختلفي كه به منظور اعزام هيأت‌هاي بازرگاني بخش‌ خصوصي به خارج از كشور، ميزباني هيأت‌هاي تجاري در ايران، صدور ويزا و خدمات مسافرتي، برگزاري همايش‌هاي مختلف و مانند آن، تحت نام اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا يا به‌عناوين ديگر و يا با ادعاي همكاري اتاق منتشر مي‌شود، از دبیرخانه اتاق، استعلام شود.البته سوء استفاده از عنوان اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا نيز قابل پي‌گيري حقوقي است.»
فارسی - English - عضویت - ورود اعضاء
نظر خواهی و پیشنهادات - عضویت در سایت - تماس با ما

کليه حقوق اين سايت متعلق به اتاق بازرگانی ایران و اسپانیا می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراح: روزبهان یوسفی